Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Continental AG predstavuje svoje novinky na leto 2023

21. 3. 2023


 

Continental AG predstavuje svoje novinky na leto 2023 - BarumVanis 3, PremiumContact 7, CrossContact HT a Matador Hectorra 5

BarumVanis 3 je oproti Vanis 2 odolnejšia a bezpečnejšia

Letná pneumatika BarumVanis 3 je určená pre dodávky a ponúka praktické riešenie pre každého, kto očakáva vyvážený výkon počas celej sezóny. Nová Vanis 3 vyniká predovšetkým svojím kilometrovým výkonom s vysokou úrovňou bezpečnosti a príjemným zážitkom z jazdy. Spoľahnúť sa na ňu môžete aj v premenlivých poveternostných podmienkach. Dobrá úroveň priľnavosti a krátka brzdná dráha vás nesklamú nielen na suchej, ale aj na mokrej vozovke. Inovatívny dezén a štruktúra blokov zaisťujú tiež znížené riziko aquaplaningu pre najlepší možný zážitok z jazdy na mokrej a suchej vozovke. Za zmienku určite stojí aj vzhľad tohto modelu. Zaujímavo navrhnuté a pôsobivo vypracované bočnice vylepšujú celkový vzhľad pneumatík.
Vďaka špeciálnemu vzoru behúňa dochádza pri jazde k zníženej tvorbe hluku. Preto je jazda veľmi tichá a komfortná. Usporiadanie lamiel na behúni zaručuje, aby do interiéru vozidla prenikalo minimum hluku vytváraného pneumatikami. Vďaka tomu je jazda oveľa pohodlnejšia a menej únavná. Vanis 3 obsahuje gumovú zmes behúňa najnovšej generácie so zvýšeným valivým odporom a odolnosťou voči opotrebovaniu. Z tohto dôvodu si dlhodobo zachováva svoje vlastnosti,  preto je skvelým riešením pre vodičov úžitkových vozidiel (dodávok). Oproti predchádzajúcemu modelu BarumVanis 2 sa značke Barum podarilo zdokonaliť viaceré parametre. Vylepšenia sa týkali predovšetkým kilometrového priebehu či životnosti behúňa, ale vyladilo sa aj správanie na suchej vozovke a znížil sa valivý odpor.

Model Continental PremiumContact 7 ponúka maximálnu bezpečnosť a pohodlie

Nástupca populárneho PremiumContact 6 vďaka prepracovaným technológiám zaručuje ešte väčšiu bezpečnosť na suchých a mokrých cestách. Tri technológie umožnili v pneumatike PremiumContact 7 výrazný pokrok v oblasti bezpečnosti: konštrukcia prispôsobená veľkosti, inovatívna zmes RedChili pre behúň a adaptívny dizajn behúňa.
Keďže ťažké vozidlá si vyžadujú iné riešenia pneumatík ako ľahké osobné vozidlá, vývojári prispôsobili dizajn individuálne pre každý koncept vozidla. Z tohto dôvodu boli špecifikácie pneumatiky PremiumContact 7 prispôsobené každej triede vozidiel pre všetky typy pohonu. S nárastom počtu elektrických vozidiel s mimoriadne dlhým dojazdom a vysokým výkonom získava v tomto segmente stále väčší význam faktor bezpečnosti. Preto okrem zlepšenia valivého odporu a počtu najazdených kilometrov poskytuje model PremiumContact 7 vysokú priľnavosť a krátku brzdnú dráhu pre vozidlá všetkých typov pohonu.
Ďalšou novou črtou PremiumContact 7 je vylepšená gumová zmes behúňa RedChili umožňujúca optimálny výkon v čo najširšom možnom teplotnom rozmedzí. V dôsledku toho pneumatika dosahuje vysokú priľnavosť aj pri nízkych teplotách v dennej premávke aj bez predchádzajúcej fázy zahrievania, čo zákazníci ocenia obzvlášť počas prechodných jarných a jesenných mesiacov. Adaptívny dizajn dezénu zaručí ešte väčšiu stabilitu a pohodlie počas jazdy na mokrých aj suchých cestách pri brzdení, zatáčaní ako aj zrýchlení.

Contnental CrossContact HT zvýšil kilometrový výkon o 20 %

Nová robustná letná pneumatika Continental CrossContact H/T bola prispôsobená pre potreby vodičov jazdiacich po spevnených, nespevnených aj štrkových cestách. Vďaka adaptívnemu viacúčelovému dezénu, zvýšenej priľnavosti na stredových rebrách a ramene ako i modernej zmesi je možná trakcia nielen na ceste, ale aj mimo nej (H/T = highway/terrain). Navyše ju konštruktéri v Hannoveri upravili tak, aby sa v porovnaní s predchádzajúcim modelom zvýšil jej kilometrový výkon o 20 %. Zároveň sú jej bezpečnostné parametre podobne pokročilé ako u jej predchodcu a nízky valivý hluk je šetrný k cestujúcim vo vozidle a životnému prostrediu. Model Continental CrossContact H/T bol vyvinutý s mimoriadne robustným, vysoko výkonným a komfortným dizajnom. Na dôkaz toho nesie označenie M+S, čím potvrdzuje svoju vhodnosť na jazdu v teréne a je možné ju používať aj na vozidlá s konvenčným a elektrickým pohonom.

Matador Hectorra 5 zaujme výkonom a nízkou hlučnosťou

Nová vlajková loď výrobcu Matador, model letných pneumatík Hectorra 5 ponúka príjemný zážitok z jazdy vďaka vyváženému zloženiu dezénu a optimalizovanému rozloženiu lamiel. Medzi jeho charakteristické vlastnosti patrí vysoko vyvážený výkon spolu s nízkou hlučnosťou, ktorá prináša príjemný zážitok z jazdy. Optimalizovaný valivý odpor a vysoký kilometrový výkon pri nízkom opotrebení znižujú spotrebu paliva a zvyšujú životnosť pneumatiky. Vďaka novej generácii zmesi je zaručený vysoký výkon pri nízkom opotrebení, takže je jazda efektívnejšia.
Dizajn letnej pneumatiky Hectorra 5 reprezentuje bočnica zvýraznená 3D štruktúrovaným vzorom a nadpismi Matador Hectorra 5 a Matador + rozmer. V dezéne pribudli drážky odlišné na vnútornej a vonkajšej strane, zabezpečujúce lepší výtlak vody spod pneumatiky. Vnútorná strana pneumatiky má viac rozličných drážok a lamiel, čím udržiava optimálnu styčnú plochu medzi behúňom a vozovkou. Tým je zaistený veľmi dobrý brzdný výkon na mokrej vozovke. Vonkajšia strana má zase menej štruktúrovaný povrch a tvoria ju tzv. „kinked“ lamely s hlbšou bočnou časťou a plytšou pozdĺžnou časťou.

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.