Zatvoriť
Možnosť objednať sa do servisu online
Objednať sa online
Menu
Produkty a služby

História Mikony

Dezén silnej slovenskej značky

Veríme, že každý z vás Mikonu dobre pozná. Sme na trhu už viac ako 25 rokov a za ten čas sme stihli vybudovať jednu z najväčších sietí pneuservisov na Slovensku. Sme vždy blízko – ak nie priamo vo vašom meste, tak celkom určite hneď vedľa. V súčasnosti máme až 26 vlastných pobočiek a ďalších 16 partnerských. Spolu teda 42 miest, kde sa postaráme o vaše auto.

Pneuservis, autoservis či autoumývareň, to je len málo z toho, čo vám môžeme ponúknuť. Hlavná je pre nás od začiatku najmä pridaná hodnota, teda to, ako sa u nás budete cítiť. Našim zákazníkom vychádzame v ústrety, poradíme, vybavíme každú reklamáciu, uskladníme pneumatiky, ktoré zároveň aj poistíme proti krádeži či požiaru.

Jednoducho sa snažíme poskytovať služby navyše, ktoré vás potešia a spôsobia to, že sa k nám budete chcieť znova vracať.

Pracujú pre nás len tí najlepší zamestnanci, ktorých pravidelne školíme. A nezaostávame ani v strojnom vybavení. To pravidelne modernizujeme a prispôsobujeme aj tým najnáročnejším segmentom ako sú nízkoprofilové pneumatiky, vysokorýchlostné pneumatiky, pneu na offroady a SUV, nadrozmerné disky a mnohé iné typy motoristických lahôdok. Potrebujete niečo špeciálne? Príďte do Mikony – zdvihneme telefón a nezložíme ho, kým vám nezoženieme, čo hľadáte.

Mikona ako prvá priniesla na Slovensko značku MICHELIN a dnes zastupuje tie najprestížnejšie ako CONTINENTAL, BRIDGESTONE, GOODYEAR, či PIRELLI. Predávame iba overené pneumatiky homologované pre európsky trh a na prvom mieste je u nás kvalita. Pneumatiky si u nás môžete objednať priamo na predajni alebo cez e-shop. K tovaru vám pribalíme aj službu, a tak odídete určite prezutí, vyvážení a najmä spokojní.

Veľmi nám záleží na tom, aké hodnoty firma uznáva a čo môže ľuďom ponúknuť. V Mikone hráme fér, aj preto sme zostavili náš osobný program Mikona Fair Play. Riadime sa heslom, že Mikona je vždy viac. Je to najmä živý človek, ktorý sa o vás zaujíma, odborne poradí a ochotne pomôže. Na každej jednej našej pobočke.

Ak chcete vedieť, ako sme rástli (k)rok za (k)rokom, viac vám napovie História spoločnosti.

 

Kvalita nielen na papieri

Máme to čierne na bielom. Mikona je držiteľom certifikátu kvality ISO 9001 a systémom manažmentu kvality sa riadime nielen na papieri, ale hlavne v každodennom živote firmy.

Trochu čísiel

Na trhu sme od roku 1992. Náš trhový podiel v segmente pneu predstavuje na Slovensku cca 25%. Naše podnikanie už prerástlo hranice do 3 okolitých krajín (Česko, Maďarsko, Poľsko). V súčasnosti máme 25 vlastných prevádzok a približne 20 partnerských. Máme viac ako 15 000 verných zákazníkov. Tiež máme najväčší sklad pneumatík na Slovensku (osobné, nákladné, motorkové, agro, špeciálne, stavebné pneu, atď.), ktoré dokážeme okamžite expedovať už do 24 hodín.

Láska ku štyrom kolesám

Nielen pneumatiky, ale celé kolesá nám učarovali. Najmä keď patria ku krásnym a rýchlym autám. V roku 2002 sme sa vďaka našej vášni pre automobily stali importérom značky SUBARU a neskôr nám pribudli ešte predajné miesta SUZUKI v Bratislave a v Martine a OPEL v Českej republike.

Tiež sme zorganizovali tri ročníky Mikona RALLY Bratislava, ktoré sme dotiahli až na úroveň Majstrovstiev Európy FIA.

Láska k dvom nohám a životnému prostrediu

Sedenie za volantom je fajn, ale stáť na lyžiach na výbornom svahu je ešte lepšie. Aj preto sme vybudovali SKI CENTRUM KOHÚTKA, kde si túto zábavu môžete s nami užiť do sýtosti. Vychutnajte si nádherné pohorie Javorníky na česko-slovenskom pohraničí a zabudnite na chvíľu na ruch premávky.

Máme radi prírodu, a aj preto sme sa rozhodli vyvážiť naše motoristické podnikanie niečím ekologickým. Vznikla tak divízia Mikona Energetika, za ktorou sa skrývajú dve fotovoltaické elektrárne.

Štruktúra MIKONA GROUP

  • divízia PNEU
  • divízia SLUŽBY
  • divízia AUTOMOBILY (Subaru, Suzuku, Opel)
  • divízia VÝROBA (lisovaná technická guma, kovovýroba, miešanie gumových zmesi)
  • divízia SKI (Kohútka)
  • divízia ENERGO (fotovoltaické elektrárne)
  • ostatné činnosti (nájmy, handling)

Silná značka, silní hráči

Aj keď sme vyrástli, stále sme tu pre každého z vás. Či už ste zanieteným majiteľom akéhokoľvek auta, alebo obrovská leasingová spoločnosť.

Mikona prevádzkuje sieť maloobchodných predajní, kde sa zamestnanci venujú prevažne koncovým zákazníkom, no zastupuje aj segment B2B. Našimi dlhoročnými partnermi sú najväčšie leasingové spoločnosti na Slovensku, ktoré často spravujú aj viac ako 4000 áut.Väčšina je samozjme v našej opatere. Problém nám nerobí ani uskladnenie pneumatík pre tieto giganty, full service služby, hromadná či elektronická fakturácia, alebo jednoducho spojenie, ktoré môže vzniknúť len medzi silnými a rovnocennými partnermi. 

(K)rok za (k)rokom, alebo ako Mikona postupne rástla...

1992
Začínali sme takmer doslova na zelenej lúke. Firma MIKON a neskôr aj jej sestra MIKONA totiž vznikli v obci Lúky pod Makytou. MIKON bol zameraný predovšetkým na výrobu lisovanej technickej gumy pre automobilový priemysel. Tatra a Liaz, aj to boli veľké ryby, ktoré sme ulovili  hneď na začiatku. MIKONA vznikla o niečo neskôr ako obchodná firma, ktorej hlavnou činnosťou bol veľkoobchod s pneumatikami.

1993
Prvý rok bol úspešne za nami, no hneď ten druhý nám priniesol skúšku podnikateľskej trpezlivosti a pokory. Náš sklad s pneumatikami totiž postihol masívny požiar, ktorý zanechal obrovské materiálne škody. Nevzdali sme to ale a šli sme ďalej.

Ešte ten istý rok stihla otvoriť brány partnerská spoločnosť MIKONA v Stupave a MIKONA v Prešove.

1994
Firma rastie a pribúdajú prvé maloobchodné predajne v Partizánskom a vo Zvolene. Tento rok sa nám tiež podaril ďalší veľký úlovok, a síce spolupráca s Barum Continental s.r.o.

1995
K našim úlovkom si pridávame import od koncernu Continental na Slovensko, a tiež vzniká spoločnosť Barum Slovakia s.r.o. – spoločná firma Mikony a Barum Continental. Tento veľký výrobca tak prejavuje dôveru v silu Mikony a v našu schopnosť dôstojne reprezentovať značku Barum a Continental na slovenskom trhu.

Tento rok tiež pre nás znamenal otvorenie prvej maloobchodnej predajne v Bratislave na ulici Vajnorská a vznik dcérskej spoločnosti MIKONA Bratislava s.r.o.

1996
Pokračujeme v otváraní maloobchodných predajní po celom Slovensku. Vzniká tak už pomerne veľká obchodná sieť. Pribudli tiež nové dve prevádzky v Bratislave – na uliciach Drieňová a Herlianska.

1997
A je to tu, prvé veľké sťahovanie. Firma narástla a mení svoje sídlo – z Lúk pod Makytou do Pruského, približne 12 km od Púchova.

1998

Pokračujeme v behu na maloobchodné trate. Tento rok otvárame predajne a servisy v Púchove, Považskej Bystrici a v Dubnici nad Váhom.

1999
A znovu otvárame, tentokrát v Nitre, v Topoľčanoch a v Trenčíne. Predajňa a servis v jednom, to je kombinácia, ktorá sa naozaj osvedčila.

2000
Nové milénium nám prináša nového partnera v Trnave pod menom MIKONA MTG pneu s.r.o. Tiež sme sa prelom tisícročí rozhodli osláviť vo veľkom štýle a naštartovali sme sériu úspešných pretekov s názvom MIKONA RALLY Bratislava. V roku 2000 sa konal I. ročník súťaže.

2001
Stihli sme už spomenúť, ako veľmi milujeme autá a rýchlosť? Svedčí o tom aj II. ročník pretekov MIKONA RALLY Bratislava

2002
Prvý veľký míľnik pre Mikonu, alebo aj 10. výročie založenia spoločnosti. Oslávili sme ho hneď niekoľkými spôsobmi. Trochu oddychu a kultúry sme si dopriali na opere NABUCO a nová firemná kultúra zasa prišla spolu so zmenou loga.

Prekvitali však aj obchody. V roku 2002 sme otvorili najväčšie pneuservisné stredisko v Bratislave, dodnes nesie meno Mikona DOM PNEUMATÍK

Veľkým úspechom bol aj III. ročník MIKONA RALLY Bratislava, ktorý sme povýšili až na Majstrovstvá Európy FIA. Ako domáci sme sa samozrejme nenechali zahanbiť a naše posádky nám počas trvania súťaže priniesli dovedna až 4 tituly majstrov Slovenska.

2003
Že už sme dávno nespomenuli MIKON? Nebojte sa, nezanedbávali sme ani výrobu. V roku 2003 sme rozšírili výrobný program tejto spoločnosti, a tiež sme presťahovali prevádzku pneuservisu v Topoľčanoch do nových priestorov.

2004
12 rokov sme rástli najmä preto, že nám vždy záležalo na kvalite. A tak sme sa rozhodli oznámiť to svetu aj oficiálne. V tomto roku získala spoločnosť MIKONA certifikát kvality ISO 9001 a spoločnosť MIKON zasa certifikáciu RW TÜV.

Ak ste už zabudli na našu lásku k autám, musíme vám ju pripomenúť. Práve v roku 2004 sme sa totiž rozhodli stať sa importérom značky SUBARU na Slovensko.

Tiež sme otvorili novú maloobchodnú predajňu v Rimavskej Sobote.

2005
Naša štvorkolesová vášeň pokračuje. Po akvizícii vznikla v Českej republike spoločnosť MIKONA Auto, ktorá dodnes predáva a servisuje vozidlá značky OPEL.

Osudným sa nám stal aj ďalší Japonec – SUZUKI. Zahájili sme teda predaj týchto automobilov v Bratislave na Einsteinovej. Pribudli nám aj dve nové predajne automobilov SUBARU, a síce v Bratislave na Rožňavskej a na Einsteinovej.

2006
Rok 2006 uzatvára našu expanziu na štyroch kolesách otvorením značkového autoservisu SUBARU na Rožňavskej 30/A v Bratislave.

Zároveň sa však začína výstavba priemyselného parku v Púchove, kam sme sa ešte počas tohto roka stihli presťahovať z pôvodného sídla v Pruskom. Vznikol tu veľkokapacitný centrálny sklad, z ktorého zásobujeme dnes už 43 maloobchodných predajní siete MIKONA, ale aj ďalších 100 odberateľov po celom Slovensku.

Spolu so zmenou sídla prišiel aj druhý veľký rebranding firmy. Spoločnosť MIKONA má nové logo, nový slogan a spolu s nimi prišli aj nové ciele.

2007
15. výročie vzniku MIKONA Group. „Nie je to úžasné?“ vraveli sme si a opäť sa rozhodli naše „okrúhliny“ osláviť, tentokrát na Labuťom jazere. Na rad prišlo aj ocenenie dlhoročných zamestnancov.

2008
Naša vášeň pre autá rastie aj naďalej. V roku 2008 otvárame novú pobočku Suzuki v Martine.

2009
Páči sa nám nielen na štyroch kolesách, ale aj na dvoch nohách. Najlepšie dolu svahom. Aj preto sme sa rozhodli rozšíriť aktivity spoločnosti do celkom novej oblasti. Vzniklo tak SKI CENTRUM KOHÚTKA, ktoré nájdete na česko-slovenskej hranici v nádhernom prostredí pohoria Javorníky.

2010
Vieme, že pneumatiky a autá nie sú práve šetrné k životnému prostrediu. Aj preto sme sa rozhodli naše podnikanie trochu vyvážiť a založili sme divíziu MIKONA Energetika. V praxi to znamená dve fotovoltaické elektrárne, ktoré vyrábajú čistú, tzv. zelenú energiu.

2011
Mikona stále rastie a rastie. Tento rok sa nám podarilo dosiahnuť zatiaľ najvyšší počet predajní v doterajšej histórii firmy – 44 aj spolu s partnermi.

2012
Verili by ste tomu? Tento rok sme oslávili 20. výročie založenia MIKONA Group. Na trhu sme už etablovaní ako silná domáca značka v jednoznačných modro-žltých farbách. Opäť oslavujeme, no nezabúdame ani na rozvoj a vzdelávanie našich zamestnancov.

2013
Tento rok je síce zatiaľ iba v polovici, no už teraz chystáme veľké veci. Na trh sme uviedli program MIKONA Fair Play a pripravujeme ďalšiu veľkú zmenu online. Ste zvedaví? Nechajte sa prekvapiť!

2014
Tento rok sme úspešne spustili nový e-schop mikona.sk so širokým sortimentom pneumatík a komfortným online rezervačným systémom na servisné služby.

2015
Otvorili sme zrekonštruovanú prevádzku hystoricky prvého pneuservisu v Bratislave na Račianskej ulici s kompletnou ponukou služieb MIKONA.

2016
MIKONA ako importér vozidiel SUBARU získala od výrobcu vozidiel SUBARU CORPORATION ocenenie NEW SALES RECORD AWARD a zároveň ocenenie SALES AWARD v rámci importérov SUBARU v Európe.

2016-2017
MIKONA získava dva roky po sebe prestížne ocenenie Slovak Business Superbrands Award, ktoré je uznaním špeciálneho postavenia značky na slovenskom trhu a jej prínosu pre rozvoj podnikania na Slovensku.

2017
... verte, či neverte... a oslavujeme 25.výročie založenia spoločnosti MIKONA


MIKONA ako importér vozidiel SUBARU opäť obhájila ocenenie za nový predajný rekord a za tretí najvyšší medziročný nárast predaja v rámci Európy. V rámci svetového rebríčka si udržala postavenie TOP 10 SUBARU importérov s najvyšším nárastom predaja.

2018
Nástup výzamných investícií, ktoré majú priniesť ďalší rozvoj a rast spoločnosti na Slovensku a aj na okolitých trhoch.

V tomto roku MIKONA po prvý krát získava certifikát AAA v hodnotení najvyššej dôveryhodnosti kredibility firmy podľa modelu Bisnode.

2019
MIKONA ako importér vozidiel SUBARU získava tretí krát po sebe ocenenie NEW SALES RECORD AWARD.

V tomto roku MIKONA rozširuje svoju maloobchodnú sieť a otvára novú predajňu so servisom v Žiline.


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.