Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Ako pripraviť klimatizáciu na leto.

24. 6. 2016

Po zime prichádza opäť sezóna, kedy sa budeme chcieť v autách schladiť. Ak ste klimatizáciu počas zimných mesiacov nepoužívali, nemali by ste jej prípravu na sezónu podceniť - ak chcete zabrániť tvorbe baktérií, toto nepodceňte, chránite si tým aj svoje zdravie.


 

Ako často ... 
Aby sme zabránili tvorbe baktérií, najlepšie je klimatizáciu raz za pol roka vyčistiť a vydezinfikovať.

Ako začať ...
V prvom rade treba vydezinfikovať výparník, tam sa totiž chladivo premieňa z kvapalnej formy na plynnú a ochladzuje vzduch. Vyčistením výparníka zabránite tomu, aby po spustení z klimatizácie nešiel nepríjemný zápach z baktérií.

Prečo pravidelnosť ...
Ak sa "výparník" pravidelne nedezinfikuje, množiace sa baktérie môžu úplne zničiť prietok vzduchu. Náklady na opravu sa môžu byť naozaj vysoké ... Môžu sa vyšplhať aj na 1 000 €, nakoľko v takomto prípade je už potrebné rozobrať palubnú dosku, vybrať jednotku kúrenia a vymeniť výparník.

Ako dezinfikovať ... 
Účinnejšia a trvácnejšia je ozónová metóda - (túto službu ponúka sieť pneuservisov MIKONA - viď. na www.mikona.sk - ponuka služieb). Na trhu sú však dostupné rôzne spreje na dezinfekciu klimatizácie. No nenechajte sa oklamať „dezinfekčnými“ sprejmi. Často sú to len obyčajné osviežovače vzduchu bez dezinfekčného účinku - dezinfekciu klimatizácie nechajte radšej na odborníkov.

Čo ešte skontrolovať ...
V rámci kontroly funkčnosti systému sa zameriavame aj na kontrolu tlaku klimatizácie, funkčnosť kompresora a vhodné je nechať „zregenerovať“ chladiace médium špecializovaným prístrojom - regenerácia prospieva kompresoru klimatizácie a predĺži aj jeho životnosť. Zaručene tiež odhalí prípadné nedostatky. Odporúča sa vymeniť vzduchový filter a skontrolovať resp. vymeniť peľový filter. Len čistý systém vám totiž zaručí plnú výkonnosť.

Na čo nezabudnúť ...
Minimálne raz za dva roky treba skontrolovať aj stav chladiaceho média (chladiva). Keďže koluje v hermeticky uzavretom systéme, každopádne odporúčame kontrolu školeným odborníkom v autoservise.

zdroj : Cas pre ženy


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.