Zatvoriť
Možnosť objednať sa do servisu online
Objednať sa online
Menu
Produkty a služby

Veľká cena Talianska - pretek štrnásty

5. 9. 2016

Všetky tri zmesi pneumatík zasiahli do preteku bez ohľadu na počet zastávok v boxoch. Testovanie pneumatík Pirelli pre rok 2017 bude pokračovať tento týždeň v podaní tímu Mercedes a Ferrari.

Monza, 4. september 2016 – Pilot Mercedesu Nico Rosberg vyhral Veľkú cenu Talianska z druhého miesta na štartovnom rošte; prijal stratégiu s jednou zastávkou, odštartoval na mäkkej zmesi a následne prezul na strednú zmes. Jeho tímový kolega Lewis Hamilton skončil s identickou stratégiou druhý.

Rosberg a Hamilton boli jediní dvaja jazdci, ktorí sa kvalifikovali do top 10 na mäkkej zmesi. Táto zmes im umožnila ďalší prvý stint v porovnaní s jazdcami jazdiacimi na super mäkkých pneumatikách. To bol kľúčový moment v boji o pódium.

Behom preteku sme mohli vidieť rôzne variácie stratégií s jednou či dvoma zastávkami. Obaja jazdci Ferrari zvolili „stíhaciu“ stratégiu s dvoma zastávkami; pre prvé dva stinty nasadili super mäkkú zmes, pri druhej zastávke obuli mäkké pneumatiky.

Daniel Ricciardo z Red Bullu skúšal alternatívnu stratégiu s dvoma zastávkami; na koniec preteku obul super mäkkú zmes, aby zaútočil na Valtteriho Bottasa, ktorého Williams mal obutú mäkkú zmes. Roman Grosjean bol ďalší jazdec s alternatívnou stratégiou, do cieľa prišiel tak tiež na super mäkkej zmesi. Naopak „jedináčikom“ na štarte na stredne zmesi bol Osteban Ocon na Manore. Monza bola tak druhým pretekom v rade, kedy sa na štarte a v cieli objavily všetky tri zmesi.

Paul Hembery, šéf motoršportu Pirelli: „Stratégia pneumatík tvorila kľúčovú súčasť nášho domáceho preteku. Po vzrušujúcom štarte udávali tón preteku jednotlivé taktiky s pneumatikami. Napriek tomu, že Lewis Hamilton prišiel pri štarte o "pole position", vďaka svojej stratégii sa behom prvej polovice preteku dostal na druhé miesto a túto pozíciu bol schopný udržať až do cieľa. Ferrari so stratégiou o dvoch zastávkach urputne bojovalo o pódiové umiestenie. Pred ďalšou Veľkou cenou v Singapure budeme tvrdo pracovať na testovaní nových pneumatík s Ferrari v Barceloně a s Mercedesom na Paul Ricard.“

Fakty : Predpovedali sme víťaznú stratégiu o dvoch zastávkach (tejto stratégie sa držalo Ferrari), ale Mercedes bol schopný „druhú“ najrýchlejšiu stratégiou na papieri previesť do praxe a zvíťaziť. Rosberg sa držal nasledujúceho formátu: štart na mäkkej zmesi, v 24. kole prezúvanie na zmes strednú.

Pre viac informácií navštívte, prosím, naše úplne nové webové stránky, ktoré sú pravidelne aktualizované. Tu nájdete detailné správy, novinky a recenzie:
http://www.pirelli.com/global/en-ww/monza-2016-race

                                                                         

                                                                                     


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.