Produkty a služby

Veľká cena Nemecka – pretek dvanásty

1. 8. 2016

Hockenheim, 31. júl 2016 – Ako sa dalo očakávať, Veľká cena Nemecka bola prehliadkou odlišných stratégií, z ktorých väčšina zahŕňala tri zastávky. Rada tímov mala rozdielne individuálne stratégie pre každého jazdca.

Jedným z týchto tímov bol Mercedes. Zatiaľ čo víťaz preteku Lewis Hamilton vymenil super mäkké pneumatiky za mäkké, jeho kolega Nico Rosberg začal s dvoma sadami super mäkkých pneumatík a skončil pretek na dvoch sadách mäkkých pneumatík. Iné stratégie sme mohli vidieť u tímu Red Bull, ktorého jazdci Daniel Ricciardo a Max Verstappen skončili na stupňoch víťazov. Obidvaja dokončili pretek na super mäkkých pneumatikách, aby využili rýchlosť tejto zmesi.

Teplota trati 38 °C sa udržala po celú dobu preteku, podobné podmienky panovali aj v sobotu s tým rozdielom, že v samom závere preteku hrozili menšie dažďové prehánky. Ku koncu preteku sa odohralo niekoľko súbojov o poradie, kde do hry opäť zasiahol rozdielny prístup k pneumatikám.

Okruh Hockenheimring sa od posledného preteku F1 v roku 2014 nezmenil; docela starý a miestami hrboľatý asfalt dal pneumatikám zabrať, v dôsledku toho niektorí piloti menili svoje stratégie – z dvoch zastávok na tri, aby si udržali potrebné tempo. Najlepšie umiestnenie s dvoma zastávkami dosiahol pilot Williamsu Valtteri Bottas, ktorý skončil na siedmom mieste.

Paul Hembery, šéf motoršportu Pirelli: „Bol to pretek, v ktorom stratégie zohrali veľmi dôležitú úlohu. Behom prvých kôl, v dôsledku hmotnosti natankovaných vozidiel, sme pozorovali vyššiu tepelnú degradáciu pneumatík, než sme očakávali. To viedlo mnohých pilotov prejsť ku stratégii s tromi zastávkami. Ostatne, v sobotu sme boli toho názoru, že stratégia troch zastávok by mohla byť teoreticky tou najrýchlejšou. Išlo o to sledovať mieru opotrebenia a degradácie, a zároveň prispôsobiť jazdný štýl meniacim sa podmienkam.“

Fakty: Predpovedali sme víťaznú stratégiu s tromi zastávkami, ktorej sa držal Lewis Hamilton. Vďaka vydarenému štartu a rýchlemu vozidlu určoval tempo závodu. Vypočul naše odporúčanie, keď do boxov zašiel v 14., 34. a 47. kole.

Pre viacej informácií navštívte, prosím, naše úplne nové webové stránky, ktoré sú pravidelne aktualizované. Tu nájdete detailné správy, novinky a recenzie: