Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Veľká cena Európy – pretek ôsmy

20. 6. 2016

 

 

Vyššie teploty donútili zmeniť stratégie niektorých tímov, z pôvodne jednej plánovanej zastávky boli zrazu dve. Asfalt si takmer po celou dobu pretekov udržal teplotu presahujúcu 50°C.

Baku, 19. jún 2016 – Úplne prvú Veľkú cenu uskutočnenú v Azerbajdžane vyhral pilot Mercedesu Nico Rosberg, ktorý štartoval z "pole position" a v boxoch zastavil len jedenkrát. Prezul zo super mäkkej zmesi na mäkkú bez straty vedenia.

Prvých šesť jazdcov štartovalo na super mäkkej zmesi, medzi ôsmym a dvadsiatym prvým kolom prezúvali iba jedenkrát a to na mäkkú zmes. Kimi Räikkönen na mäkkej zmesi dokázal odjazdiť 43 kôl. Výsledok sa dostavil i napriek vyššej miere opotrebenia než sa pôvodne očakávalo.
Najlepším z trojice jazdcov štartujúcich na mäkkej zmesi bol Nico Hülkenberg z tímu Force India, ktorý štartoval z dvanástej pozície a do cieľa prišiel deviaty. Najlepším jazdcom so stratégiou dvoch zastávok bol Daniel Ricciardo z Red Bullu, ktorý využil všetky tri nominované zmesi (super mäkkú, mäkkú a strednú). Taktiež jeho tímový kolega Max Verstappen využil celé spektrum zmesí, ktoré boli v Baku k dispozícii.
nú alternatívnu stratégiu zvolil Pascal Wehrlein, ktorý svoj úvodný stint dlhý dvadsať deväť kôl odjazdil na mäkkej zmesi, pred odstúpením ešte prezul na strednú zmes. Kevin Magnussen na Renaulte odjazdil dlhý záverečný stint na mäkkej zmesi, konkrétne štyridsať šesť kôl. Rio Haryanto z Manoru zajazdil stint ešte o dve kolá dlhší.

Paul Hembery, šéf motoršportu Pirelli: „Pretek v Baku priniesol celý rad prekvapení: teploty trati okolo 50°C a nakoniec žiadne výjazdy "safety caru". Ako sa dalo očakávať, pre víťaza to bol pretek s jednou zastávkou. Boli sme svedkami pomerne vysokého opotrebenia a nízkej degradácie napriek dlhej dĺžke kola a veľmi vysokým rýchlostiam. Videli sme veľa rôznych stratégií vrátane niektorých veľmi dlhých stintov aj na super mäkkých pneumatikách, čo bolo kľúčom k víťazstvu Nica Rosberga na tejto veľkolepej trati.“

Fakty: Predpovedali sme, že najlepšia stratégia si vystačí iba s jednou zastávkou, keď sa odštartuje na super mäkkej zmesi a v 22. kole sa prezuje na mäkkú zmes. Rosberg sa toho držal, len s tým rozdielom, že do boxov zašiel o jedno kolo skôr.

Pre viac informácií navštívte, prosím, naše úplne nové webové stránky, ktoré sú pravidelne aktualizované. Tu nájdete detailné správy, novinky a recenzie:
http://www.pirelli.com/global/en-ww/baku-2016-race
 

                                                                                     

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.