Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Veľká cena Číny – pretek tretí

18. 4. 2016

Na jednom z najnáročnejších okruhov roku bolo vidieť širokú škálu stratégií s pneumatikami. Väčšina pretekárov sa rozhodla pre tri zastávky, ale Rosberg s dvoma zastávkami si pripísal ďalšie víťazstvo a pokračuje tak vo svojej víťaznej sérii

Šanghaj, 17. apríl 2016 – Pilot Mercedesu Nico Rosberg si zaistil víťazstvo z prvého miesta na štarte. Aj v Číne, na jednom z najnáročnejších pretekov sezóny, zvolil strateégiu dvoch zastávok v boxoch. Väčšina jazdcov sa rozhodla pre zastávky tri, avšak aj tak bolo vidieť veľké taktizovanie. Rosberg dosiahol víťazstvo na zmesiach mäkká – mäkká – stredná. Rovnakú taktiku zvolil Felipe Massa, ktorý s Williamsem skončil šiesty. Veľmi odlišnú stratégiu zvolil druhý jazdec Mercedesu Lewis Hamilton, ktorý prišiel na siedmom mieste navzdory svojim piatim zastávkam. Ten kvôli technickým problémom v kvalifikácii štartoval z konca štartového roštu. Celkom 13 jazdcov využilo všetky tri ponúknuté zmesi. Najnovšie predpisy týkajúce sa pneumatík tak ukazujú, aké veľké množstvo rôznych stratégií je možné zaznamenať v rámci jedného preteku Veľkej ceny.

Paul Hembery, šéf motoršportu Pirelli: „Sme potešení, že sme mohli tohto roku sponzorovať Veľkú cenu Číny. V dôsledku nepriazne počasia bolo ťažké robiť nejaké prognózy ohľadne stratégií, ale Rosberg s Mercedesom urobili správne, keď do preteku odštartovali na mäkkej zmesi. Skutočná stratégia totiž začína ešte pred kvalifikáciou. Šanghaj je jeden z najnáročnejších okruhov sezóny, napriek tomu tu Rosberg vyhral len s dvoma zastávkami. U ďalších jazdcov sme napočítali radu odlišných stratégií, čo dokladá množstvo variácií použitia pneumatík z ponúkaných zmesí, ktoré sú tými schopné uplatniť pre dosiahnutie maximálnej efektivity.“

Fakty: Počítali sme, že stratégia s tromi zastávkami (štart na super mäkkej zmesi a prezutie na mäkkú v 11., 26. a 41. kole) bude tá najrýchlejšia. Rosberg ale paradoxne začínal pretek na mäkkej zmesi, takže sme si mysleli, že pre neho bude najlepšie, keď v 16. a 31. kole prezuje na mäkkú a v 46. kole potom späť na super mäkkú zmes. Nakoniec zastavil iba dvakrát, pre mäkkú v 20. kole a strednú zmes v 39. kole.


Pre viac informácií navštívte, prosím, naše úplne nové webové stránky, ktoré sú pravidelne aktualizované. Tu nájdete detailné správy, novinky a recenzie:
http://www.pirelli.com/global/en-ww/shanghai-2016-race

 

                                                                                   
                 
 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.