Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Veľká cena Belgicka - pretek trinásty

31. 8. 2016

Spa-Francorchamps, 28. august 2016 – v preteku, kde prišlo k niekoľkým incidentom a dokonca aj k vyveseniu červenej vlajky, zvíťazil Nico Rosberg štýlom štart – cieľ.

Na štart sa objavili všetky tri nominované zmesi; stredná, mäkká a super mäkká. Hamilton a Alonso odštartovali z poslednej rady na strednej zmesi, behom vyvesenia červenej vlajky sa posunuli do prvej päťky. Výmena pneumatík v priebehu červenej vlajky je povolená. Z toho najviac ťažili tí jazdci, ktorí začali na super mäkkých pneumatikách, pretože najmäkšia zmes bola dobrou voľbou do úvodného stintu. Po vyvesení červenej vlajky sa potom v boxoch stihli nutné opravy vozidiel. Šesť pilotov, vrátane najlepšej trojice, využilo zastavenie preteku k výmene pneumatík.

Pri opakovanom štarte si väčšina jazdcov vybrala mäkkú zmes, výnimku tvorila stredná zmes na vozidle Rosberga. Ten dokončil svoj posledný stint na strednej zmesi a vyhral pretek, behom ktorého prezúval len dvakrát. Rovnaký počet zastávok v boxoch mal aj druhý muž v cieli, Daniel Ricciardo z tímu Red Bull.

Teploty boli v deň preteku pomerne vysoké, avšak v piatok a sobotu bolo ešte teplejšie. Vzduch mal 29 °C a asfalt 39 °C, čo pneumatikám nesvedčí.

Paul Hembery, šéf motoršportu Pirelli : „Bol to akciou nabitý pretek s celou radou odlišných stratégií, ktoré poznamenalo zastavenie preteku. Napriek tomu, Nico Rosberg vyhral s dvoma výmenami pneumatík a to vďaka strednej zmesi, ktorá sa pri neobvykle vysokých teplotách, ktoré v Spa v priebehu víkendu panovali, ukázala ako veľmi funkčná. U prvých ôsmich jazdcov sme videli odlišné stratégie. Pôsobivé boli výkony Lewisa Hamiltona a Fernanda Alonsa, ktorí do preteku odštartovali z úplného konca štartového poľa a ku konečnému umiestneniu si pomohli alternatívnou stratégiou.“

Fakty : Predpovedali sme víťaznú stratégiu o dvoch zastávkach, ale výjazd safety caru a následné zastavenie preteku nás donútilo prehodnotiť všetky predpovede. Aj tak ale Nicovi Rosbergovi stačilo k víťazstvu zastaviť dvakrát; začínal na mäkkej zmesi, v priebehu červenej vlajky prezul na strednú zmes a v 26. kole opäť obul strednú zmes.

Pre viac informácií navštívte, prosím, naše úplne nové webové stránky, ktoré sú pravidelne aktualizované. Tu nájdete detailné správy, novinky a recenzie:
http://www.pirelli.com/global/en-ww/belgium-2016-race

                                                                               

                                                                               


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.