Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Vďaka laku SR3 účinnejšia ochrana

14. 12. 2015

Inovatívny lak SR3 zaisťuje, že liatinové kolesá vyzerajú stále dobre aj po rokoch aj po veľa najazdených kilometroch. Hliník síce nekoroduje ako ocel, ale oxidácia skoro spôsobuje neatraktívny šedý povlak na jeho povrchu. Lak SR3 zlepšuje prirodzenú odolnosť hliníku voči soli, malým škrabancom a ďalšiemu namáhaniu behom prevádzky na cestách.

Skratka SR3 znamená “Salt Resistant - soli odolný“ a číslo odkazuje na tri vrstvy použitého laku - základný lak, farebný lak a vrchný bezfarebný lak. Základným lakom je vždy čierny alebo šedý extrémne tvrdý práškový lak nanášaný elektrostaticky a potom vypaľovaný pri teplote 210 °C po dobu 45 minút. Farebný lak sa aplikuje v tekutom stave a stabilizuje sa ďalších 40 minút pri teplote 180 °C. Ako prvá línia ochrany pred nástrahami vonkajšieho prostredia sa potom nanáša vrchná bezfarebná vrstva laku.

Ako dobre sú kolesá vďaka laku SR3 chránené je potvrdené napríklad behom testu so soľným postrekom a tiež behom testov odolnosti voči koróziám, ktoré sú u všetkých lakov prevádzané nezávislým externým laboratóriom podľa homologizácie ECE-R124. Test znamená pre kolesá 300 hodín pekla v spoločnosti soľného roztoku, soli, octovej kyseliny a chloridu meďnatého.

Testovanie priľnavosti laku k povrchu kolesa sa praktizuje testom s narezaním laku. Povrch je narezaný šiestimi rovnobežnými rezmi, ktoré pretína v pravom uhle ďalších šesť rezov. Následne po narušenom povrchu kolesa prechádza kartáč, pričom nesmie prísť k akémukoľvek odlupovaniu laku. Pre zaistenie toho, že všetky kolesá z výrobnej série spĺňajú vysoké štandardy laku SR3 je každé koleso vizuálne kontrolované a meria sa hrúbka jednotlivých vrstiev laku. Tak vznikajú kolesá odolné nie len voči soli.

zdroj : Pneurevue.cz


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.