Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Užitočné aplikácie do smartfónu pre každého motoristu

22. 2. 2019

 

Smartfóny, alebo ak chcete, chytré telefóny sú v mnohých smeroch našim každodenným pomocníkom. Vedeli ste však, že smartfón vám dokáže perfektne poslúžiť pri starostlivosti o vaše auto, prípadne počas dlhých či kratších výletov? Vybrali sme pre vás aplikácie, ktoré by vo vašom smartfóne určite nemali chýbať.

Pripravujete sa na dlhú jazdu autom a chcete vedieť čo vás čaká? Máte radi prehľad vo všetkých vašich záznamoch a nechcete sa spoliehať na náhodu? V tomto všetkom vám vynikajúco poslúži smartfón, ak je vybavený tými správnymi aplikáciami. Ich užitočnosť oceníte nielen pred jazdou samotnou, ale aj počas nej a tiež pri starostlivosti o vaše auto.

Offline navigácia Sygic

Aplikácia Sygic od slovenských tvorcov patrí v kategórii offline navigácií dlhodobo medzi špičku. Na celom svete ju používa viac ako 200 miliónov vodičovJednoducho sa používa, ponúka pohodlné možnosti nastavenia trasy a tiež prepracované fulltextové vyhľadávanie. Navigácia Sygic vás dokáže naviesť na čerpaciu stanicu s najlacnejším palivom v okolí a tiež pre vás nájsť najvhodnejšiu trasu podľa zadaných kritérií. 

Navigácia Sygic je dostupná aj pre šoférov kamiónov, autobusov či karavanov. Ak patríte do tejto skupiny šoférov, určite oceníte možnosť zadania hmotnosti a rozmerov vozidla priamo do rozhrania navigácia. Tá následne pre vás vyberie tú najvhodnejšiu trasu s ohľadom na typ vozidla. Nebudete sa tak musieť trápiť premýšľaním nad výškovými limitmi tunelov, hmotnostnými limitmi mostov či inými obmedzeniami. Ako sme už spomenuli vyššie, Sygic je offline navigácia, takže počas navigovania nepotrebuje pripojenie na internet.

Sygic pre iOS, Android

Aplikácia Continental Databook

Lámete si hlavu nad výberom pneumatík? Aplikácia Continental Databook vám ho výrazne uľahčí. Určená je pre osobné autá a dodávky a využiť ju môžete na vzájomné porovnávanie jednotlivých pneumatík a ich rozmerov. Zistíte napríklad všetky dôležité informácie o pneumatike a to už po zadaní šírky, profilu a priemeru obutia.

Vďaka aplikácii tak budete mať dokonalý prehľad o vhodnosti alternatívnych rozmerov pneumatík a tiež ďalších údajoch, ako je napríklad nominálna šírka, statický polomer či nosnosť. Ak vám záleží na správnom obutí auta alebo máte na starosti celý vozový park, táto aplikácia vo vašom smartfóne nesmie chýbať.

Continental Databook pre iOS, Android

Aplikácia ViaMichelin

Opäť niečo pre cestovateľov. Aplikácia ViaMichelin je určená pre každého, kto si chce cestu autom vopred dôkladne naplánovať a zároveň byť pripravený aj na neočakávané udalosti. Aplikáciu ViaMichelin môžete využiť nielen na tvorbu vlastného bedekra, ale aj ako GPS navigáciu s prehľadnými 3D mapami.

ViaMichelin vám poskytne aktuálne informácie o premávke ale zároveň vďaka nej objavíte aj turisticky zaujímavé lokality, reštaurácie, prípadne si zarezervujete ubytovanie.

ViaMichelin pre iOS, Android

Aplikácia FirestoneTyrePressureCalculator

Chcete mať vždy správne nahustené pneumatiky? Pomôže vám pri tom aplikácia FirestoneTyrePressureCalculator. Ocenia ju najmä majitelia traktorov a poľnohospodárskych strojov. Sú v nej zahrnuté rôzne typy pneumatík. Do aplikácie stačí zadať rozmery pneumatiky, aktuálnu hmotnosť a aplikácia vám vypočíta to správne nahustenie s ohľadom na bezpečnosť a spotrebu.

FirestoneTyrePressureCalculator pre iOS, Android

Aplikácia Varta Automotive vyhľadávač autobatérií

Pomocou tejto aplikácie zistíte všetko o konkrétnych typoch batérií a ich vhodnosti pre konkrétny typ auta. Aplikácia zároveň ponúka prehľadný a aktuálny katalóg autobatérií tohto nemeckého výrobcu, pričom na mape si môžete ľahko nájsť aj jednotlivých dodávateľov.Takto si veľmi ľahko nájdete tú najvhodnejšiu autobatériu pre vaše auto.

Varta Automotive vyhľadávač autobatérií pre iOS, Android

Veríme, že z týchto auto-moto aplikácií si vyberiete takú, ktorá vám bude nápomocná pri plánovaní výletov a starostlivosti o vaše auto. 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.