Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

TLAČOVÁ SPRÁVA PIRELLI - 8. august 2016

10. 8. 2016

Uvedením tejto novinky skompletizovalo Pirelli produktovú radu "Cinturato". Cinturato Winter tak nasleduje letnú pneumatiku Cinturato P7 a celoročnú All Season. Najnovší produkt nesúci názov rady "Cinturato" prináša vozidlám stredne veľkej kategórie benefity inovácií a technológií vyvinutých pre najvýkonnejšie vozidlá, predovšetkým čo sa týka bezpečnosti. A naozaj, táto pneumatika je určená pre kategórie od mestských vozidiel až po kompaktné SUV v rozmeroch pneumatík od 14 do 17 palcov.

Cinturato Winter je určená predovšetkým na trhy krajín, ktorých legislatíva a klimatické podmienky podmieňujú tradičnú výmenu zimných a letných pneumatík. Konkrétne sa jedná hlavne o Taliansko, Francúzsko, Nemecko, Švajčiarsko, Rakúsko a tiež Českú a Slovenskú republiku. Vývoj tejto pneumatiky sa stal komplexným medzinárodným projektom, keď na ňom participovali inžinieri Pirelli z Milána a Nemecka ako aj zástupcovia automobilových výrobcov napríklad BMW, Mercedes-Benz a Porsche. Samotná výroba je umiestená do tovární v severnej Európe.

Dôkaz, že bezpečnosť je hnacím motorom, ktorý poháňal vývoj tohto produktu, je viditeľný už od prvotných prvkov v dezéne behúňa pneumatiky Cinturato Winter, kde vo vzore dezénu nájdete nápis “Now Snow” (TERAZ SNEH). Ako náhle príde k opotrebeniu behúňa pod 4mm, písmeno „W“ zmizne a objaví sa nápis “No Snow” (ŽIADNY SNEH), čo je odporučením pre vodiča, aby vymenil pneumatiky a zachoval vynikajúci výkon na snehu. Vďaka tomuto je nová pneumatika Pirelli prvou zimnou pneumatikou, ktorá „hovorí“ s vodičmi a sama označuje stupeň opotrebenia, pri ktorom už nie je zaručený perfektný výkon na snehu.

Sofistikovaný vzor dezénu taktiež umožňuje transfer snehu do stredu dezénu, kde potom pomáha k zaisteniu maximálnej stability a trakcie behom brzdenia. Tým sa citeľne redukuje brzdná dráha. Naopak odvod vody je zvýšený o 76 %.

Pozdĺžne drážky sú rozvrhnuté mierne nerovnomerne, a tým je dosiahnuté maximálne využitie plochy dotyku s vozovkou a tiež možnosti adaptácie pneumatiky podľa podmienok na vozovke (poľadovica alebo zasnežený povrch). Zvýšená flexibilita tiež prináša lepšiu distribúciu sily a tlaku po celom kontakte s povrchom, čím prispieva k predĺženiu doby životnosti. Štatistiky ukazujú zvýšenie životnosti o 10 % v najazdených kilometroch.

Vďaka inovatívnemu návrhu dezénu novej Pirelli Cinturato Winter sa významne redukuje hluk ako vo vnútri tak aj vonku vozidla

Pirelli Tyre (Suisse) S.A


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.