Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Tlačová správa Mitas

1. 4. 2016


Praha, 31. marca 2016 – Na výstave Techagro predstaví Mitas po prvýkrát v Českej republike unikátnu vnútornú dušu nazvanú AirCell. Ta tiež získala prestížnu zlatú medailu DLG za inovácie na veľtrhu Agritechnica 2015. Mitas AirCell je spolu s prepúšťacím mechanizmom současťou systému umožňujúceho zvýšit tlak vo veľkej poľnohospodárskej pneumatike o 1 bar prribližne za pol minúty (z 0,8 bar na 1,8 bar). To je niekoľkrát rýchlejšie než pri súčasnom spôsobe hustenia pneumatík. Na svojom stánku č. 017 v hale P Mitas predstaví tiež novinky v segmente radiálnych poľnohospodárskyh pneumatík alebo nové pláště s označením HCM (High Capacity Municipal) pre komunálne použitie.

„Vďaka Mitas AirCell môžu poľnohospodári takmer okamžite zmeniť tlak v pneumaticke, keď musia z práce na poli prejsť do cestnej premávky, kde potrebujú vyššie nahustenie kvôli nižšej spotrebe paliva a opotrebeniu plášťov. Tlak môžu opäť rýchle znížiť, keď sa vrátia k práci na poli,“ uviedol Hans-Ulrich Klose, riaditeľ útvaru automobilového inžinierstva spoločnosti Mitas.

Mitas AirCell je umiestnený na ráfiku vo vnútri plášťa a zaberá asi 30 % objemu pneumatiky. Vďaka tomu tiež zníženie tlaku v pneumatike trvá kratšiu dobu. AirCell je navrhnutý pre plášť Mitas 710/75 R42 SFT a Mitas plánuje rozšířit jeho využitie aj na ďalšie rozmery. AirCell je konštantne nahustený až na 8 barov a vodič traktoru môže rýchle zvýšiť hustenie poľnohospodárskej pneumatiky tým, že prepustí tlak z tejto vnútornej duše. Tým dosiahne zmenu hustenia behom niekoľkých sekúnd. Mitas AirCell bude dostupný pre Fendt 900 Vario s plášťami Mitas 710/75 R42 SFT. Tento unikátny systém bude ponúkaný pod označením VarioGrip Pro a Mitas ho vyvíja spoločne s partnerom Fendt.

zdroj : tlačová správa MITAS
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Spoločnosť MITAS a.s. z koncernu ČGS HOLDING a.s. je jedným z popredných európskych výrobcov poľnohospodárskych pneumatík, ktoré sú vyrábané a predávané po celom svete pod tromi obchodnými značkami. Vlastnými obchodnými značkami spoločnosti sú Mitas a Cultor; značka pneumatík Continental pre poľnohospodársky segment je licencovaná. MITAS a.s. ďalej vyrába a distribuuje priemyselné pneumatiky a pneumatiky pre motocykle pod značkou Mitas. Od dapríla 2015 sa pod značkou Mitas vyrábajú tiež veloplášte. MITAS a.s. vlastní tri výrobné závody v Českej republike, jeden v Srbsku a jeden v USA a má vlastnú globálnu predajnú a distribučnú sieť. 

Press Release From MITAS a.s. 
Švehlova 1900 CZ-106 25 Praha 10 Public Relations
Aleš Kosina
Public Relations Manager
Mobile: +420 724 442 909
ales.kosina@mitas-tyres.com press@mitas-tyres.com
www.mitas-tyres.com


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.