Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Tlačová správa HANKOOK

26. 7. 2016

Výrobca prémiových pneumatík Hankook predstavuje na európskom trhu SmartFlex AH35, novú pneumatiku na riadiacu nápravu a SmartFlex DH35 na záberovú nápravu nákladných vozidiel v regionálnej preprave. Tieto celoročné pneumatiky, poctené prestížnou cenou 2016 "Red Dot Design Award", vykazujú mimoriadne silnú trakciu vďaka použitiu multi 3D lamiel. Tuhosť blokov behúňa sa okrem toho prejavuje znížením spotreby paliva v dôsledku veľmi obmedzených pohybov blokov. Pneumatika SmartFlex AH35 bola po prvýkrát predstavená na veľtrhu úžitkových vozidiel v Birminghame a nedávno oslávila svoju premiéru na trhoch nemecky hovoriacich krajín behom Veľkej ceny ťahačov na závodnej trati Nürburgring.

Neu-Isenburg, Nemecko, 11. júl 2016 – Celoročné pneumatiky SmartFlex AH35 na riadiacu nápravu a SmartFlex DH35 na záberovú nápravu znamenajú prínos pre prevádzkovateľov vozových parkov a špedičných spoločností v podobe nízkej spotreby paliva, vysokého počtu najazdených kilometrov a výkonnej trakcie. SmartFlex AH35 možno tiež alternatívne použiť na všetky pozície nákladných vozidiel. Nové pneumatiky získali nedávno prestížnu cenu "Red Dot Design Award" a sú novým prírastkom do produktovej rady SmartFlex výrobcu Hankook. Zatiaľ čo pneumatiky SmartFlex AH31 a SmartFlex DH31 sú určené predovšetkým na väčšie ráfiky, nape. v rozmere 22,5 palcov, pneumatiky SmartFlex AH35 s príslušnou záberovou pneumatikou SmartFlex DH35 sú určené na menšie ráfiky v rozmere 17,5 a 19,5 palcov.
Multi 3D lamely, integrované do behúňa pneumatiky SmartFlex AH35 umožňujú vynikajúcu trakciu. Kombinácia rovných a zvlnených drážok zlepšujú odvod vody a predstavujú stabilné opatrenia proti akvaplaningu. Pneumatiky na riadiacu nápravu sú optimálne vybavené do všetkých poveternostných podmienok zimného obdobia a hravo zvládajú topiaci sa sneh vrátane ľadu a ujazdeného snehu, čo preukazujú označením M+S a alpským symbolom. To všetko bez obmedzenia výkonov v letnom období. Vysoká tuhosť blokov sa prejavuje mimoriadne nízkou spotrebou paliva. Špecifický tvar dezénu pomáha eliminovať nerovnomerné opotrebenie a predlžuje tak celkovú životnosť pneumatík, čím umožňuje dopravcom znižovať náklady na vlastníctvo pneumatík. Vysoký počet najazdených kilometrov a výkon pneumatík zaručuje široká kontaktná plocha. Pneumatika SmartFlex AH35 sa už predáva na európskych trhoch.
Rovnako ako pneumatika na riadiacu nápravu, preukazuje tiež SmartFlex DH35 vynikajúce vlastnosti v zimnom období, čo preukazuje označenie M+S vrátane alpského symbolu. Táto pneumatika má tiež široký behúň s kľukatými obvodovými drážkami, čo sa prejavuje pozitívne vyšším počtom najazdených kilometrov, lepším jazdným výkonom v rôznych podmienkach cestnej premávky na vozovkách rôzneho charakteru. Okrem toho zaisťujú 3D lamely intenzívnu trakciu a nízky valivý odpor. Inovatívne usporiadanie lamiel dezénu sa prejavuje v prevádzke pozitívne nízkym valivým odporom a intenzívnou trakciou. Pneumatika SmartFlex DH35 sa na európskych trhoch začne predávať veľmi skoro.


O spoločnosti Hankook
Tire Hankook sa radí celosvetovo medzi päť špičkových výrobcov pneumatík s najväčším výrobným objemom. Jeho výrobné portfólio zahŕňa inovatívne vysoko výkonné radiálne pneumatiky v prémiovom segmente, určené pre osobné vozidlá, vozidlá typu SUV, terénne vozidlá, nízko-tonážne nákladné vozidlá, obytné vozidlá, autobusy a športové vozidlá (rallye závody/závody na uzavretom okruhu). Zo strany spoločnosti Hankook neustále prebiehajú investície do výskumu a vývoja s cieľom poskytovať zákazníkom produkty najlepšej možnej kvality kombinovanej s aplikovanou technológiou najvyššej úrovne. Po celom svete pôsobí päť vývojárskych centier a produkciu zaisťuje sedem veľkých výrobných závodov. Výsledkom týchto aktivít sú riešenia prevedenia pneumatík, ktoré sú ušité na mieru špeciálnym požiadavkám regionálnych trhov. Pre európske trhy je ohľadne vývoja riešenia pneumatík a originálnej výbavy podľa požiadaviek vedúcich európskych výrobcov automobilov príslušné Technologické Centrum v Hannoveri, v Nemecku. Výroba pneumatík prebieha vo vysoko modernom výrobnom závode v Rácalmási, v Maďarsku, ktorý bol uvedený do prevádzky v roku 2007 a jeho výrobné kapacity sa naďalej rozširujú. Vo výrobnom závode aktuálne pôsobí 3 000 zamestnancov na produkcii až 19 miliónov pneumatík ročne, určených pre osobné vozidlá, vozidlá typu SUV a nízko-tonážne nákladné vozidlá. Európske hlavné sídlo výrobcu pneumatík sa nachádza v Nemecku, v Neu-Isenburgu neďaleko Frankfurtu nad Mohanom. Ďalšie pobočky spoločnosti Hankook sa nachádzajú v ďalších európskych krajinách, a síce vo Veľkej Británii, Francúzsku, Taliansku, Španielsku, Holandsku, Maďarsku, Českej republike, Rusku, Turecku, Švédsku a Poľsku. Do ostatných krajín Európy predaj pneumatík výrobca Hankook zabezpečuje priamo cez regionálnych distribútorov. Spoločnosť má po celom svete 22 000 zamestnancov a svoje produkty dodáva do viac ako 180 krajín. Špičkoví výrobcovia automobilov vyjadrujú výrobcovi Hankook svoju plnú dôveru ohľadne pneumatík ako i originálnej výbavy priamo do výroby vozidiel. Približne 30 percent globálneho obratu spoločnosť vykazuje v štátoch Európy a krajinách GUS.

Kontaktné osoby:
Hankook Tire Europe GmbH | Corporate Communications Europe/CIS | Siemensstr. 5a, 63263 Neu-Isenburg | Germany
Felix Kinzer - riaditeľ spoločnosti : Fon: +49 (0) 61 02 8149 – 170 f.kinzer@hankookreifen.de
Susanne Baun - PR manažér : Fon: +49 (0) 6102 8149 – 172 - s.baun@hankookreifen.de
Anna Magdalena Pasternak - PR manažér : Fon: +49 (0) 6102 8149 – 173 a.pasternak@hankookreifen.de
Sabine Spenkuch - Public Relations : Fon: +49 (0) 6102 8149 – 174 s.spenkuch@hankookreifen.de
Larissa Büsch - Public Relations : Fon: +49 (0) 6102 8149 – 171 l.buesch@hankookreifen.de


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.