Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Tlačová správa CONTINENTAL

30. 9. 2015

    

Continental sa predstavil ako priekopník technológií pre bezpečnú mobilitu

  • Spoločnosť Continental sa usiluje o dopravu bez nehôd, čisté ovzdušie a inteligentné automobily s vyšším komfortom
  • Dôležitou témou pri tom aj naďalej zostáva vývoj pneumatík

Bratislava 29. septembra 2015 – Technologická spoločnosť Continental AG v rámci IAA 2015 vo Frankfurte nad Mohanom slávnostne ukončila svoju kampaň „Summer of Innovation“ predstavením základných stavebných kameňov svojej cesty k autonómnemu riadeniu.

„Pracujeme na tom, aby sme boli schopní ponúknuť cenovo dostupné riešenia mobility zohľadňujúce tri kľúčové aspekty: dopravu bez nehôd, čisté ovzdušie a inteligentné automobily s vyšším komfortom,“ vysvetlil pri príležitosti prezentácie na medzinárodnom autosalóne Dr. Elmar Degenhart, predseda  predstavenstva spoločnosti Continental AG. Tá je jedným z priekopníkov na poli prepojeného a autonómneho riadenia. Na IAA  predstavila ďalší prvok v tejto oblasti, extrémne praktický kamerový systém monitorujúci okolie vozidla.

    
Ďalej potom Continental v rámci IAA uviedol nové pneumatiky SportContact 6 poskytujúce excelentnú priľnavosť v rýchlostiach až do 350 km/h. „Vysoko pokročilé plášte SportContact 6 sú rovnako inovatívne a zásadné ako najmodernejšia elektronika. Nakoniec práve pneumatiky prenášajú výkon vozidla na ceste a zaručujú spoľahlivosť jazdy,“ uviedol Dr. Degenhart. „V budúcnosti plánujeme do pneumatík inštalovať senzory, ktoré vozidlu umožnia analyzovať podmienky na povrchu cesty. Vďaka nim sa v automobile stanú kľúčovou zložkou našej senzorickej siete,“ dodáva. Zatiaľ sa vodiči môžu maximálne spoľahnúť na výkon najúspešnejších koncernových modelov WinterContact TS 850 P a novej SportContact 6.
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Continental AG
Spoločnosť Continental sa zaoberá vývojom inteligentných technológií pre prepravu osôb aj tovaru. Medzinárodný výrobca pneumatík, dodávateľ pre automobilový priemysel a priemyslový spoločník ponúka  vždy spoľahlivé, bezpečné, pohodlné a dostupné riešenia podľa požiadaviek svojich partnerov a klientov. Päť divízií spoločnosti – Podvozky & Bezpečnosť, Interiéry, Motory, Pneumatiky a ContiTech – predbežne dosiahlo v roku 2014 obratu vo výške 34,5 miliárd eur a v súčasnosti zamestnáva viac ako 205 000 zamestnancov v 49 krajinách sveta.
Ako výrobca brzdových systémov, systémov a komponentov pre pohony a podvozky, prístrojových dosiek, riešení infotainmentu, elektroniky vozu, pneumatík a technických elastomérov prispieva Continental k väčšej bezpečnosti a globálnej ochrane životného prostredia. Continental je navyše kompetentným partnerom v sieťovej automobilovej komunikácii.
Continental AG je v Českej republike zastúpený výrobnými a predajnými jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Otrokoviciach a Trutnove. Slovenskú republiku zastupujú výrobné závody Púchov, Zvolen, Partizánske a Dolné Vestenice. Celkom v Česku a na Slovensku koncern Continental AG zamestnáva približne 16 000 pracovníkov. V rámci slovenského trhu patria do portfólia spoločnosti Continental Barum s.r.o. pneumatiky Matador, Continental, Barum, Uniroyal, Semperit a General Tire.

Kontakty pre médiá
AMI Communications                                                       Continental Barum s.r.o.
Lucia Čekovská                                                               Zdeněk Novák
Account Executive                                                           Marketing Communication Manager
Email: lucia.cekovska@amic.sk                                       Email: zdenek02.novak@continental.cz
Tel.:  (+421) 2 524 985 49                                                               Tel.: 577 513 289
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Odkazy
www.continental.sk
Online databáza pre médiá:  http://mediacenter.conti-online.com; http://contimediacenter.cz

 

 


 

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.