Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Tlačová správa CONTINENTAL

6. 10. 2015

Pneumatiky ContiWinterContact TS 850 boli označené ako „dobré“ a zvíťazili v testoch ADAC, ÖAMTC A TCS dosiahnutím najlepších výsledkov hodnotenia vlastností na vode, na snehu a kilometrového priebehu; veľmi dobrý výkon podali aj na suchom povrchu.

Iba dve z 19 testovaných zimných pneumatík v rozmere 205/55 R16 H boli ohodnotené ako „dobré“.
Menšie prémiové zimné pneumatiky Continental s rozmerom 165/70 R14 T obsadili najvyššiu priečku v hodnotení vlastností na snehu aj suchom povrchu a zároveň zaznamenali veľmi dobré výsledky na vode.

Bratislava 2. októbra 2015Pneumatika Continental ContiWinterContact TS 850 s rozmerom 205/55 R16 H zvíťazila v teste zimných plášťov vykonávanom spoločne autoklubmi ADAC (Nemecko), ÖAMTC (Rakúsko) a TCS (Švajčiarsko). Predviedla najvyváženejšie vlastnosti a získala najlepšie známky v hodnotení správania sa na vode, na snehu aj v miere opotrebenia. Víťazná pneumatika taktiež preukázala dobré reakcie na suchom povrchu a nízku spotrebu paliva. Z 19 testovaných zimných pneumatík od európskych, amerických a ázijských výrobcov, ktoré boli určené pre širokú škálu vozidiel od kompaktov po zástupcu vyššej strednej triedy, získali iba dve najvyššiu známku „dobrá“. Testovacím vozidlom bol VW Golf 7.

ContiWinterContact TS 850 s menším rozmerom 165/70 R14 T si v nabitom poli 16 pneumatík viedla výborne. Zvíťazila v hodnotení vlastností na snehu aj suchom povrchu, uznanie jej vyniesol aj výkon na vode, dobré známky potom získala na základe posúdenia kilometrového priebehu a spotreby paliva. Napriek o niečo horšie klasifikovanému správaniu na ľade, ktoré v tomto teste ovplyvňuje celkový výsledok, si táto prémiová zimná pneumatika vyslúžila druhé najlepšie hodnotenie „uspokojivé“. Testovacím vozidlom pre menšie pneumatiky bol VW Polo.

Portfólio rozmerov pneumatík ContiWinterContact TS 850 určených ráfikom o priemere 14" až 17" bolo pred nadchádzajúcou zimou ešte rozšírené. Špeciálne pre športové vozidlá napríklad Continental odporúča WinterContact TS 850 P. Väčší „príbuzný“ plášťov ContiWinterContact TS 850 je tiež k dispozícii pre ráfiky s priemerom 16" až 20". Varianty určené špeciálne segmentu SUV sú označené písmenami „SUV“ ako v názve pneumatiky, tak priamo na jej bočnici.
___________________________________________________________________________________________________________________________________
Continental AG
Spoločnosť Continental sa zaoberá vývojom inteligentných technológií pre prepravu osôb aj tovaru. Medzinárodný výrobca pneumatík, dodávateľ pre automobilový priemysel a priemyslový spoločník ponúka  vždy spoľahlivé, bezpečné, pohodlné a dostupné riešenia podľa požiadaviek svojich partnerov a klientov. Päť divízií spoločnosti – Podvozky & Bezpečnosť, Interiéry, Motory, Pneumatiky a ContiTech – predbežne dosiahlo v roku 2014 obratu vo výške 34,5 miliárd eur a v súčasnosti zamestnáva viac ako 205 000 zamestnancov v 49 krajinách sveta.

Ako výrobca brzdových systémov, systémov a komponentov pre pohony a podvozky, prístrojových dosiek, riešení infotainmentu, elektroniky vozu, pneumatík a technických elastomérov prispieva Continental k väčšej bezpečnosti a globálnej ochrane životného prostredia. Continental je navyše kompetentným partnerom v sieťovej automobilovej komunikácii.
Continental AG je v Českej republike zastúpený výrobnými a predajnými jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Otrokoviciach a Trutnove. Slovenskú republiku zastupujú výrobné závody Púchov, Zvolen, Partizánske a Dolné Vestenice. Celkom v Česku a na Slovensku koncern Continental AG zamestnáva približne 16 000 pracovníkov. V rámci slovenského trhu patria do portfólia spoločnosti Continental Barum s.r.o. pneumatiky Matador, Continental, Barum, Uniroyal, Semperit a General Tire.

Kontakty pre médiá
AMI Communications                                             Continental Barum s.r.o.
Lucia Čekovská                                                       Z
deněk Novák
Account Executive                                                   Marketing Communication Manager
Email: lucia.cekovska@amic.sk                     Email: zdenek02.novak@continental.cz
Tel.:  (+421) 2 524 985 49                                      Tel.: 577 513 289

Odkazy
www.continental.sk
Online databáza pre médiá:  http://mediacenter.conti-online.com; http://contimediacenter.cz

 

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.