Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Tlačová správa Bridgestone - Praha, 9.november 2015

10. 11. 2015

Buďte pripravení na čokoľvek
Posunutím ručičiek o hodinu späť, ku ktorému prišlo 25. októbra, pripomenulo motoristom, aby sa vrátili nie len k zimnému času, ale aj k zimným pneumatikám ! Vo vyšších polohách napadol už prvý sneh a skúsenosti z uplynulých rokov ukazujú, že európske zimy sú absolútne nepredvídateľné.Teraz  je teda ideálny čas pripraviť sa na všetky výzvy, ktoré nám môže zima prichystať – od búrok, dažďa a klzkého mokrého lístia, až po prvý zimný ľad a sneh. Pokiaľ prezujete už teraz, vyhnete sa náporu zákazníkov v pneuservise, až začnú padať prvé vločky.

Zimné pneumatiky sú bezpečnejšie
Prečo stále viac motoristov prezúva na zimné pneumatiky ? Dôvodom sú vlastnosti gumy, ktorá pri nižších teplotách stvrdne a stráca pružnosť. Bežné letné pneumatiky preto v chlade nemajú takú dobrú priľnavosť. Nižšia priľnavosť znamená horšiu ovládateľnosť a dlhšiu brzdnú dráhu - to všetko zvyšuje riziko nehody.
Nehovoríme pritom len o jazde na ľade a snehu – zimné pneumatiky majú lepšiu priľnavosť ako letné pneumatiky za všetkých podmienok s nízkymi teplotami, vrátane dažďa a roztápajúceho sa snehu. A pamätajte, že zakúpenie druhej sady pneumatík neznamená dvojnásobné náklady, pretože letné pneumatiky vydržia oveľa dlhšie – zatiaľ čo jazdíte na zimných pneumatikách, skladované letné pneumatiky nepodliehajú opotrebeniu.

Ak sa chcete presvedčiť, o koľko viacej priľnavosti a bezpečnosti získate so zimnými pneumatikami, pozrite sa na náš kanál YouTube https://www.youtube.com/watch?v=13wSk-f7xUA… budete prekvapení !

Rastúci počet užívateľov*
Miera používania zimných pneumatík v Európe sa rýchlo zvyšuje, na čom majú veľký podiel legislatívne zmeny v jednotlivých krajinách, ktorých cieľom je zvýšiť úroveň bezpečnosti cestnej premávky. V súčasnosti 92 % poľských motoristov a 88 % Nemcov prezúva na zimné pneumatiky, V Taliansku to je 49 % a vo Francúzsku 23 %. Vo Veľkej Británii prezúva iba 8 % vodičov. Samozrejme vo všetkých krajinách existujú veľké regionálne rozdiely v závislosti na miestnych klimatických podmienkach, miera urbanizácie a nadmorskej výšky. Napríklad v Holandsku používa zimné pneumatiky celkovo 45 % motoristov, ale na severe krajiny to predstavuje 61 %, zatiaľ čo v hlavnom meste  Amsterdam** je to  len 38 %.

Kompletná rada zimných pneumatík Bridgestone
Bridgestone v Európe intenzívne investuje nie len do materiálov a technológií behúňov zimných pneumatík, ale aj do skúšobného polygónu v severnom Švédsku, a vyvinul kompletnú radu zimných pneumatík pre všetky druhy osobných vozidiel a zimných podmienok. Medzi bestsellery Bridgestone patrí oceňovaná pneumatika Blizzak LM001 pre sedany a Blizzak LM-80 Evo pre SUV, za nimi nasleduje v tesnom závese Winterhawk 3, vlajková loď zimných pneumatík Firestone v strednom cenovom segmente. Kvalita uvedených pneumatík je pravidelne preverovaná v nezávislých testoch európskych časopisov a organizácií, v ktorých dosahujú vynikajúce výsledky.

Tipy pre zimnú prevádzku
Bridgestone odporúča motoristom, aby svoje vozidlo dôkladne pripravili na najchladnejšie ročné obdobie. Pre bezpečnú a bezstarostnú zimnú prevádzku stačí pamätať na štyri najdôležitejšie body: akumulátor - brzdy - stierače - pneumatiky Blizzak !

Akumulátor : akumulátor vozidla môže stratiť viac než 50 % svojho výkonu, pokiaľ teplota klesne pod bod mrazu.Pred príchodom zimného počasia nechajte stav akumulátora skontrolovať.
Brzdy : brzdy sú vždy dôležité, ale ich význam ešte vzrastie za nepriaznivých podmienok. Nechajte si na jeseň skontrolovať brzdovú sústavu odborným technikom.
Stierače : skontrolujte si, či stierače skla predného okna plní dokonale svoju funkciu  a zvážte, či ich nevymeniť za odolnejšie stierače pre chladnejšie počasie. Počas celej zimy pravidelne doplňujte nemrznúcu kvapalinu do ostrekovačov.
Pneumatiky Blizzak: Namontujte na svoje vozidlo sadu zimných pneumatík Bridgestone.

*Prieskum IPSOS realizovaný pre Bridgestone v roku 2014 v 6 krjinách na celkovej vzorke 7806 súkromných majiteľov osobných vozidiel
**Prieskum iVox realizovaný pre Bridgestone v roku 2015 v krjinách Beneluxu.

Kontakt pre média:
AC&C Public Relations s.r.o. – Zorka Mašková: Tel.: 220 515 314
Bridgestone CR, s.r.o. – Jaroslav Třetina: Tel.: 226 220 313
Bridgestone Europe

Bridgestone Europe NV/SA s európskou centrálou v belgickom Bruseli je kľúčovou divíziou Bridgestone Corporation, najväčšieho výrobcu pneumatík a gumárenských produktov na svete so sídlom v Tokiu. V Európe Bridgestone prevádzkuje vývojové a výskumné centrum, 8 tovární a má zastúpenie vo viac ako 30 krajinách  s celkom 12 500 zamestnancami.
Pneumatiky vyvíjané a vyrábané v Európe sú tiež exportované mimo európske teritórium.V Českej republike pôsobí Bridgestone od roku 1994 a dodáva sem kompletnú radu osobných, nákladných, motocyklových,poľnohospodárskych a stavebných pneumatík značiek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo spoločnosti je v Prahe.

Viac  informácií pre média na :  http://www.bridgestonenewsroom.eu

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.