Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Spoznajte robustné letné pneumatiky Continental UltraContact s výrazne dlhšou životnosťou

7. 3. 2022

Nový rad osobných letných pneumatík UltraContact od spoločnosti Continental charakterizuje robustná konštrukcia a dlhá životnosť. Tajomstvo sa skrýva v novej zmesi YellowChili, ktorá je zodpovedná za menšie opotrebovávanie. Pneumatiky sú určené pre vozové parky a koncového používateľa. Znížená hlučnosť ich predurčuje aj na použitie pre elektrické vozidlá.

Už na jar 2022 Continental  s novinkou UltraContact prispeje k trendom meniacej sa mobilnej spoločnosti. Do predaja vstúpi produktovou ponukou so stovkou rozmerov s veľkosťami od 14 do 20 palcov. Model tejto pneumatiky bol vyrobený v súlade s novými požiadavkami v odvetví mobility a napĺňa snahy spoločnosti o trvalú udržateľnosť.

CT Ultra Contact prekvapí vo viacerých oblastiach

V inovatívnej letnej pneumatike UltraContact sa spoločnosti Continental podarilo skĺbiť robustnú konštrukciu, mimoriadne dlhú životnosť i náročné bezpečnostné štandardy. Dlhšia životnosť pneumatiky je zabezpečená novou zmesou YellowChili, vyznačujúcou sa špeciálnou polymérnou sieťou, ktorá minimalizuje oder.

Vývojári zloženie pneumatiky skoncipovali tak, aby dosahovala výborný kontakt s povrchom vozovky a tiež vysokú úroveň priľnavosti, nevyhnutnej pre kvalitný rozbeh vozidla. Do úvahy vzali tiež presné riadenie a bezpečnú brzdnú dráhu. Bonusom je aj špeciálne rebro na ochranu ráfika, ktoré tiež poskytuje doplnkovú ochranu bočnice.

Dlhá životnosť a bezpečnosť sú na prvom mieste

Moderná spoločnosť sa v oblasti mobility vyvíja dynamickým tempom a prispôsobovať sa jej nárokom nie je jednoduché. Jedným z hlavných trendov v súčasnosti ostáva snaha o trvalú udržateľnosť, čo sa týka aj výroby pneumatík. Experti zo spoločnosti Continental uvádzajú, že v dnešnej dobe mladí ľudia vo veku 18 - 25 rokov preferujú osobnú mobilitu pred samotným vlastnením auta. V dôsledku toho stúpa záujem o carsharing a požičiavanie áut z požičovní. Na takýchto autách musia mať pneumatiky dlhú životnosť a byť maximálne bezpečné.

Podľa viacerých prieskumov zostáva tým najdôležitejším kritériom pri otázkach týkajúcich sa vlastností pneumatík čo najvyššia miera bezpečnosti. Aleš Langer, vedúci Technického zákazníckeho servisu v spoločnosti Continental Barum na margo toho uviedol: „Nový rad pneumatík UltraContact ponúka robustný dizajn a veľmi dlhú životnosť s bezpečnostnými štandardami, ktoré sú pre pneumatiky Continental typické. Vďaka tomu je pneumatika UltraContact vhodná pre vozové parky a rovnako pre koncových zákazníkov.“

Vďaka nízkej hlučnosti sú vhodné aj pre elektromobily

Predpokladá sa, že elektromobily budú výrazne pribúdať aj vo vozových parkoch a u koncových používateľov. Pritom vo vozových parkoch budú vozidlá v pohybe oveľa viac ako pri individuálnom používaní. Štatistiky uvádzajú, že v roku 2019 celosvetový predaj elektrických vozidiel po prvýkrát prekročil 2 milióny.

Pozitívne pre elektromobily vyznievajú aj predpovede expertov, ktorí očakávajú, že do roku 2025 sa bude predávať približne 14 miliónov takýchto vozidiel ročne. Aleš Langer to komentuje nasledovne: „Pohodlie pri jazde výrazne súvisí s nízkou hlučnosťou pneumatiky, ktorá je pri elektrických vozidlách oveľa nápadnejšia.  Nový rad UltraContact má v dezénových drážkach umiestnené malé prvky známe aj ako hlukové vlnolamy“. Tie výrazne znižujú hlučnosť pneumatiky, a preto vyhovuje aj elektrickým vozidlám.“

Istota na mokrej vozovke a vyšší dojazd

Nové letné pneumatiky Continental UltraContact sú zamerané hlavne na vysoký kilometrový výkon, ako aj na bezpečnosť pri jazde na mokrej vozovke. Známy nemecký výrobca tak novým modelom efektívne vypĺňa doterajšiu dieru na trhu v prémiovom segmente pneumatík. Pre koho sú teda Continental UltraContact vhodné? Odpoveď je jednoduchá. Ak uprednostňujete bezpečnú jazdu pred športovým zážitkom a od svojich pneumatík požadujete vyšší dojazd, tak pneumatiky Continental UltraContact sú určené práve pre vás.

Za jeden z prvoradých cieľov si totiž Continental pri vývoji nového radu pneumatík UltraContact stanovil hlavne predĺženie životnosti pneumatiky. Bližšie to vysvetľuje Magda Nagy, riaditeľka Divízie marketing v spoločnosti Continental Barum. „Tento prístup je jedným z krokov v snahe o trvalú udržateľnosť spoločnosti Continental, pretože nielen šetrí prírodné zdroje, ale predstavuje aj veľkú úsporu nákladov pneumatika, ktorá kombinuje dlhú životnosť s robustným dizajnom, tiež znamená nižšie obstarávacie náklady.“

Pokrok v znamení Continental AG

Continental AG predstavuje vedúcu spoločnosť vyvíjajúcu pokrokové technológie a ponúkajúcu služby pre udržateľnú a previazanú mobilitu ľudí a ich majetkov. Konkrétne sa zaoberá výrobou automobilových súčiastok a špecializuje sa na výrobu pneumatík, brzdových systémov, elektronických stabilizačných systémov, vstrekovacích systémov spaľovacích motorov, tachografov a pod. Spoločnosť bola založená v roku 1871 a sídli v Hannoveri v Dolnom Sasku v Nemecku.

Continental je známy tým, že ponúka bezpečné, účinné, inteligentné a cenovo dostupné riešenia pre vozidlá, stroje, dopravu a prepravu. V roku 2020 spoločnosť dosiahla obrat 37,7 miliardy eur a aktuálne zamestnáva viac ako 235 000 zamestnancov v 58 krajinách sveta. V minulom roku 2021 spoločnosť oslávila svoje 150. výročie založenia. Continental sa v súčasnosti považuje za 4. najväčšieho výrobcu pneumatík, nakoľko divízia pneumatík v súčasnosti predstavuje 24 výrobných a vývojových miest po celom svete. Do portfólia spoločnosti Barum Continental s.r.o. zaraďujeme pneumatiky značky Continental, Barum, Semperit, Matador a General Tire


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.