Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Spoločnosť Continental predstavila nové pneumatiky, na ktorých môžete jazdiť oveľa dlhšie - VanContact™ A/S Ultra,

20. 5. 2022

Medzi hlavné prednosti nových pneumatík značky Continental VanContact™ Ultra a VanContact™ A/S Ultra, určených pre dodávkové a Van vozidlá,patrí vysoká odolnosť, dlhá životnosť a väčší kilometrový nájazd. To všetko je dosiahnuté vďaka pokrokovým nemeckým technológiám, ktoré boli použité pri ich výrobe. Pozrime sa teraz na ne bližšie.
  

VanContact™ A/S Ultra pre bezpečnú jazdu na snehu

Novinka na trhu, celoročná pneumatika VanContact™ A/S Ultra, ponúka dlhú životnosť bez ohľadu na ročné obdobie. Vynikajúca priľnavosť a skvelý záber na snehu boli dosiahnuté prostredníctvom inteligentného systému zachytávania snehu a 3D lamelám. Vhodne zvolený počet jedinečne tvarovaných drážok s výstupkami zachytáva sneh, čo spolu s lamelovým systémom zaistíspoľahlivý záber, vysokú stabilitu, mimoriadne presnú ovládateľnosť a vynikajúce brzdné vlastnosti na snehu.

Za nadštandardnou odolnosťou pneumatík VanContact™ A/S Ultra voči opotrebovaniu stojí inovatívna koncepcia zmesi s použitím funkčných polymérov. Vďaka nim získali pneumatiky nielen vysokú odolnosť, ale aj skvelý valivý odpor a vyšší kilometrový výkon. Dlhšiu životnosť a skrátenie frekvencie výmeny pneumatík VanContact™ A/S Ultra  za nové zaisťujú aj tuhšie dezénové bloky spolu s ochranným pásikom pripomínajúcim tehly po celom boku pneumatiky. Práve tieto novinky zvyšujú stabilitu, odolnosť a robustnosť bočníc.

VanContact™ Ultra ponúka naozaj dlhú životnosť

Nová pneumatika VanContact™ Ultra disponujúca spoľahlivou nemeckou konštrukciou bola vyrobená tak, aby si zachovala svoje výnimočné vlastnosti po mnoho rokov. Na dosiahnutie čo najnižšieho opotrebovania dezénu, ako aj zníženie hlučnosti jazdy stavili vývojári z Continental na unikátne uzatvorené vyhotovenie dezénu so zníženým počtom bočných drážok v ramenných rebrách. Tým totiž dosiahli zväčšenie kontaktnej plochy medzi pneumatikou a povrchom vozovky a zároveň zaistili vynikajúci kilometrový výkon.

Vďaka silnejším gumovým blokom a zosilnenému ochrannému pásiku cez celý bok letnej pneumatiky VanContact™ Ultra sa zvýšila stabilita celej bočnice. Zároveň sa tým dosiahla vysoká odolnosť a pravdepodobnosť poškodenia bočnice napríklad o obrubník sa znížila na minimum. To však ani zďaleka nie je všetko. Špeciálna koncepcia nadpriemerne odolnej zmesi vyvinutá pre úžitkové Van vozidlá obsahuje tzv. funkčné polyméry, ktoré pneumatikám VanContact™ Ultra zaisťujú nízky valivý odpor, vysokú robustnosť a zároveň vynikajúcu priľnavosť v mokrých podmienkach.

Continental AG pokračuje v inováciách

Pneumatiky sú základným styčným bodom medzi vozidlom a vozovkou. Práve od nich závisí, či dosiahnete vynikajúce brzdenie, maximálnu bezpečnosť a čistý pôžitok z jazdy. Spoločnosť Continental patrí v oblasti výroby pneumatík k jedným z popredných výrobcov osobných a ľahkých nákladných pneumatík v Európe. Neustále vyvíja a ponúka nové pokrokové technológie a služby pre udržateľnú a previazanú mobilitu ľudí a ich majetkov, čím prispieva k zabezpečeniu nákladovo efektívnej a ekologickej mobility zákazníkov.

Spoločnosť Continental bola založená v roku 1871, odvtedy sa zameriava na bezpečné, účinné, inteligentné a cenovo dostupné riešenia pre vozidlá, stroje, dopravu a prepravu. V roku 2021 spoločnosť dosiahla obrat 33,8 miliardy eur, v súčasnej dobe zamestnáva viac ako 190 000 zamestnancov v až 58 krajinách sveta. Continental je 4. najväčším výrobcom pneumatík, pričom prvenstvo má Bridgestone, druhé miesto Michelin a tretie Goodyear.

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.