Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Pneumatiky Barum a ich kultové dezény: zoznámte sa

29. 12. 2021

Zoznámte sa s históriou značky Barum a zistite, čo má spoločné s Baťovými závodmi, prečo dnes patrí pod koncern Continental a aké dezény z ich dielne sa vám vyplatia.

barum

Ba Ru M prepojil 3 tuzemské gumárne

Ich história sa začala písať už v roku 1948, teda krátko po znárodnení. Došlo ku spojeniu troch veľkých gumárenských podnikov: Baťa, Kudrnáč – Rubena a Mitas. Z ich začiatočných písmen vznikol dnes známy názov Barum, pod ktorým sa vyrábali všemožné gumárenské produkty využívané v ČSR.

Obrovský záujem o pneumatiky postrčil výrobu dopredu

Až v roku 1953 sa osamostatnila výroba pneumatík Barum. Záujem o ne bol tak vysoký, že museli postaviť novú pneumatikáreň v Otrokoviciach. V okolí Zlína mali s gumárenskou výrobou bohaté skúsenosti a vďaka tomu sa v danej lokalite nachádzalo dostatok kvalifikovaných pracovných síl.

Otrokovická pneumatikáreň bola na vtedajšiu dobu stavbou nevídaných rozmerov a vyrobila 2,5 miliónov pneumatík ročne, čo je približne 10-krát menej, ako ich vyrobí dnes. Tuzemské pneumatiky v tejto dobe oslavujú úspech a obúvajú ich vodiči po celom svete.

Po prevrate zažíva Barum ťažké chvíle, ale i znovuzrodenie

V roku 1990 ovláda drvivú väčšinu svetového trhu s pneumatikami len 8 hráčov, ktorí investujú obrovské prostriedky do vývoja gumových zmesí, technológií, konštrukcií i dezénov. Malé postsocialistické pneumatikárne, ako bol Barum a Matador, nemohli takým gigantom čeliť, a preto zvolili opačnú cestu, hľadali medzi nimi spojenca. A našli ho. Stal sa ním nemecký koncern Continental.

Barum vyrába kultové dezény

Barum si rok čo rok získava obľubu u množstva vodičov vďaka overeným modelom pneumatík, ktoré sa pýšia vynikajúcim pomerom ceny a výkonu. Kultovým zimným dezénom pre osobné vozidlá sa stal Barum Polaris 3, ktorý v súčasnej dobe vytláča ešte vychytanejší Polaris 5.

Ideálne obutie pre stredoeurópskych vodičov sa prispôsobí všetkému

Český výrobca pod nemeckou taktovkou presne vie, ako vyzerá typická stredoeurópská zima. V noci nasneží, ráno to zmrzne, počas dňa sa všetko roztopí a aby to nebylo tak monotónne, občas zaprší, objaví sa brečka. Zimy sú viac než čokoľvek iného premenlivé a také musia byť aj moderné zimné pneumatiky.

Prečo staviť na Barum Polaris 5

Barum Polaris 5 je po Polaris 3 novou vlajkovou loďou značky a stavia na know-how svojho super úspešného predchodcu. Dezén je určený najmä ekonomicky zmýšľajúcim vodičom, ktorí chcú spoľahlivé obutie za priaznivú cenu. Zimné pneumatiky Polaris 5 vás podržia na snehu i na namrznutej vozovke. Samozrejmosťou je rýchly odvod vody z dezénu a minimalizácia rizika vzniku aquaplaningu.

Ani majitelia vanov nebudú ukrátení. Podobne dobré vlastnosti vám ponúkajú tiež dodávkové pneumatiky Barum SnoVanis 3.

Chcete ekologické obutie? Kupujte to tuzemské

Pneumatiky Barum za vami neputujú z druhého konca sveta, ale z moravských Otrokovíc. Výrobca si naviac dáva záležať na nízkom valivom odpore, a teda aj nižšej spotrebe paliva. Pokiaľ fandíte ekologickým výrobkom, sú pre vás pneumatiky Barum tým pravým.


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.