Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Pirelli oslavuje vo Frankfurte dosiahnutie 2000.homologizácie

7. 10. 2015

Iba v prvej polovici roka talianska spoločnosť pridala do svojho portfólia 200 homologizácií, zahrňujúcich aj najvýznamnejšie automobily vystavené na tohtoročnom Frankfurt Motor Show.

Na autosalóne vo Frankfurte oslávilo Pirelli zároveň významný medzník v podobe 2000. homologizácie svojich vysoko kvalitných produktov. Do týchto figúr je zahrnutých veľa automobilov z tých najprestížnejších kategórií, kde je Pirelli lídrom na trhu, vrátane úplne nového Bentley Bentayga. V prémiovom segmente Pirelli vybavuje napríklad modely Mercedes GLC, BMW X1, BMW  rady 7 či Jaguár F-Pace. Osadenie takto luxusných modelov svojimi pneumatikami umožnilo spoločnosti Pirelli posilniť svoju pozíciu najväčšieho dodávateľa originálnych pneumatík na trhu s najluxusnejšími automobilmi.

Zvláštna zmienka patrí homologizácii získanej pre novú Alfu Romeo Quadrifoglio Verde, predstavenú taktiež na Frankfurtskom autosalóne. Pre túto vlajkovú loď talianskej automobilky bola značka Pirelli kúčovým partnerom pri jeho vývoji. Spolupráca spočívala v 10 mesačnom vývoji v testovacích strediskách Vizzola a Balocco vlastnených Skupinou Fiat so spoločným a konečným cieľom vzniku pneumatík plne vyhovujúcich charakteristikám modelu Quadrifoglio Verde. Tieto špeciálne pneumatiky môžu byť rozlíšené pomocou označenia "AR" na bočnici pneumatiky. Pneumatiky pre tento najnovší model Alfy Romeo vyvinuté inžiniermi Pirelli budú k dostupné v rozmeroch 245/35ZR19 a 285/30ZR19, ktoré zdôrazňujú športovú charakteristiku nového vozidla.

Taktiež pre automobily značky Audi dodalo Pirelli na Frankfurtský autosalón pneumatiky vyrobené na mieru niektorým modelom (A4 a A4 Avant). Táto najnovšia generácia obľúbeného vozidla od nemeckého výrobcu bude z výrobných liniek rovnako odchádzať s pneumatikami s nápisom Pirelli. V zimnom období budú vozidlá vybavené pneumatikami Sottozero™ 3. V letných mesiacoch je možno zvoliť Cinturato™ P7 alebo univerzálne Cinturato™ P7 ALL SEASON. Tieto pneumatiky boli opäť špeciálne vyrobené s ohľadom na vlastnosti modelu A4 a sú označené písmenami "AO" (znamenajúce Audi Original) na bočnici pneumatík.

zdroj: Pirelli

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.