Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Odporúčaná výbava vozidla v zime: Zíde sa nielen škrabka ale aj lopatka a reťaze

30. 11. 2018

Zimné obdobie je pre mnohých šoférov poriadnou výzvou. Ak sa rozhodnete auto v zime naplno využívať, určite sa oplatí doplniť jeho výbavu o niekoľko ďalších doplnkov, ktoré pre vás môžu mať v niektorých situáciách priam cenu zlata.

Hovorí sa, že šťastie praje pripraveným a na zimu sa rozhodne pripraviť oplatí. Mrazy, sneh, ľad a vietor kladie zvýšené nároky nielen na naše šoférske zručnosti a schopnosti ale aj výbavu. Rozhodne ju netreba podceňovať, predídete tak nutnej improvizácii, ako napríklad zoškrabovaniu námrazy z okien kreditnou kartou. Zároveň sa môžete elegantne vyhnúť omrzlinám a iným zimným nepríjemnostiam.

Zimné doplnky, ktoré oceníte pred jazdou

Ak sa rozhodnete doplniť si zimnú výbavu vášho auta, začnite doplnkami, ktoré využijete ešte pred samotnou jazdou. V interiéri vášho auta by nemal chýbať pár rukavíc, ktoré určite oceníte pri zoškrabovaní námrazy z okien, odhrabávaní snehu okolo auta a tiež pri odmetaní snehu z auta. Využitie pre ne skrátka určite nájdete.

Absolútnym základom zimnej výbavy je poriadna škrabkametlička s dostatočne dlhou rúčkou, aby ste vedeli ľahko a rýchlo odmetať sneh z auta. Ani nemusíme spomínať, aká nebezpečná môže byť jazda s hrubou vrstvou snehu na karosérii. Poctivým odmetaním snehu z auta sa vyhnete nielen nepríjemnostiam ale aj hrozbe pokuty.

Do výbavy sa rozhodne oplatí doplniť aj praktickú lopatku, ktorú oceníte vtedy, ak vaše auto zrazu nájdete zaparkované v snehovom záveji. Bude stačiť pár minút odhrabávania a svoje auto bez problémov vyparkujete. Dostupné sú aj rôzne skladacie lopatky, ktoré vám v batožinovom priestore nezaberú ani veľa miesta.

 

Štartovacie káble nemusia pomôcť len vám

Ak sme už spomenuli batožinový priestor, pred zimou sa ho oplatí doplniť aj o štartovacie káble. Nielen kvôli vlastnej istote, že vždy naštartujete, ale nikdy neviete či sa na cestách nezídu niekomu ďalšiemu. Ak máte zas namierené do horských oblastí, určite popri štartovacích kábloch nezabudnite na pár snehových reťazí.

Na cestách počas zimy je dobré byť viac než v iných obdobiach pripravený na rôzne krízové situácie. Počasie sa môže veľmi rýchlo zmeniť a z jemného sneženia sa zrazu môžete ocitnúť na úplne zaviatych úsekoch ciest. Samozrejmosťou by preto mala byť aj nemrznúca zmes do ostrekovačov zriedená tak, aby nezamŕzala v nádržke a ani na skle. Dokonalý výhľad cez čelné okno je absolútnym základom pre bezpečnú jazdu a preto by ste mali nádržke ostrekovačov venovať v zimnom období zvýšenú pozornosť.

Defekt v zime vám môže poriadne skomplikovať život

Náš zoznam odporúčanej zimnej výbavy uzavrime SOS sprejom na rýchlu opravu defektu. Ten sa vám zíde aj vtedy, ak máte v aute plnohodnotnú rezervu. Výmena kolesa môže byť pri krajnici počas snehovej fujavice nielen poriadne nepríjemná ale aj nebezpečná. SOS defekt sprej je účinným prostriedkom ako v núdzovej situácii rýchlo opraviť defekt, ktorý vám umožní bezproblémový dojazd do najbližšieho pneuservisu.

Rozšírenie zimnej výbavy vášho auta nie je ani finančne a ani priestorovo náročné. Za pocit, že vás v zime pri využívaní vášho štvorkolesového miláčika nič neprekvapí, to určite stojí.


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.