Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Nový Continental AllSeasonContact

22. 5. 2017

Ešte vlani zástupcovia značky Continental odpovedali na dotazy novinárov, či budú reagovať na celoročné produkty svojich najväčších konkurentov (Goodyear Vector 4Seasons, Michelin CrossClimate, Nokian Weatherproof ,Vredestein Qautrac 5) slovami, že na leto je určená letná pneumatika a na zimu zimná pneumatika. Že celoročná pneumatika nemôže nikdy vyhovieť v tak rozdielnych klimatických podmienkach a že spoločnosť Continental sa nechystá vydať touto cestou.

A teraz sa na webe tohto výrobcu objavila celoročná pneumatika AllSeasonContact. Výrobca uvedenie tejto pneumatiky na trh komentoval vyjadrením, že reagoval vývojom tohto produktu na zvyšujúci sa dopyt trhu po celoročných pneumatikách. Koncernová celoročná pneumatika so značkou Continental je teda na svete a ešte nedávno jednému zo zamestnancov značky Semperit pri prezentácii pneumatiky „Speed-Grip 3“ v rečníckom zápale "ušlo", že sa v rámci koncernu pracuje na vývoji celoročných pneumatík. Možno teda čoskoro očakávať, že sa v rámci koncernu objavia podobné produkty na rovnakom základe.

V prehláseniach výrobcov stojí, že pneumatika AllSeasonContact prekvapí priľnavosťou na zasneženom a mokrom povrchu a súčasne ponúkne dobré hodnoty v letnom období pri brzdení na suchu alebo za mokra. Svoje prehlásenie uzatvára výrobca tým, že táto pneumatika ponúkne vo svojej triede najlepšie hodnoty valivého odporu. Aby boli dosiahnuté tieto protichodné požiadavky, musí byť zmes na behúni za všetkých podmienok veľmi flexibilná. Toto bolo dosiahnuté vysokým podielom siliky v zmesi a pridaním živíc, ktoré zlepšujú priľnavosť v zimnom období.

Continental ponúkne túto pneumatiku v škále od 14 do 18 palcov so šírkou behúňa od 165 do 245 milimetrov. Spektrum profilu siaha od 40 do 70 a v ponuke budú tieto pneumatiky s tromi indexmi rýchlosti T (do 190 km/h), H (do 210 km/h) a V (do 240 km/h). Od ktorého termínu pneumatika bude skutočne dostupná na trhu, zatiaľ výrobca konkrétne neuviedol.

https://www.youtube.com/watch?v=HjViHN6xuwk

zdroj : PNEUREVUE.cz


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.