Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Novinka od Continental - Vyšší výkon, nižšia spotreba a kratšia brzdná dráha.

22. 3. 2022

Vyšší výkon, nižšia spotreba a kratšia brzdná dráha. To všetko a oveľa viac charakterizuje novú vlajkovú loď medzi letnými pneumatikami nadchádzajúcej letnej sezóny. Už čoskoro sa dočkáte vysoko výkonnej športovej pneumatiky Continental SportContact 7. Tento model bude zároveň prvým zástupcom 7. generácie letných pneumatík od spoločnosti Continental.

Pre všetkých vodičov so športovým duchom a autom

Vychutnajte si zážitok z výkonnej jazdy a spoľahlivej ovládateľnosti pri dodržaní maximálnej bezpečnosti. Nová pneumatika Continental SportContact 7 totiž patrí do kategórie UUHP pneumatík (Ultra Ultra High Performance). To znamená, že disponuje vylepšenými stabilnými jazdnými vlastnosťami na mokrom a suchom povrchu, vysokým nájazdom kilometrov, ako aj prispôsobením pre rôzne triedy vozidiel. Ako inak, za týmito vlastnosťami stoja predovšetkým nové technológie a materiály použité pri jej výrobe.

Continental SportContact 7 výrazne posúva hranice

Pneumatika Continental SportContact 6 bola uvedená na trh ešte v roku 2015, preto bol už najvyšší čas na nového, vylepšeného nástupcu. Vďaka svojim vlastnostiam je pneumatika Continental SportContact 7  presvedčivým dôkazom, že si takýto titul právom zaslúži. Ide o prvý produkt v segmente vysoko výkonných športových pneumatík zhotovených na mieru pre všetky kategórie vozidiel.
Medzi fakty môžeme zaradiť skutočnosť, že vozidlá za posledných 15 rokov zvýšili svoju hmotnosť približne o 10 %. Rovnako aj ich výkon vzrástol s nástupom turbo éry priemerne takmer až o 30 %. Na toto Continental zareagoval tým, že všetkým položkám v novej pneumatike zvýšil nosnosť podľa štandardu XL. Zároveň tiež vyvinul nové technológie, ktoré sa používajú v závislosti od rozmeru pneumatík. Z tohto dôvodu sa dá pneumatika Continental SportContact 7 bez problémov použiť aj pri ťažších vozidlách.

Nový dizajn dezénu zaistí vyššiu bezpečnosť
   

Každý šofér vie, že jazdné podmienky na bežných cestách sa môžu zmeniť v priebehu niekoľkých sekúnd. Preto je veľkou výhodou, ak sa môžete spoľahnúť na pneumatiky, ktoré vedia ako reagovať. Hlavnou technologickou súčasťou nového modelu SportContact 7je asymetrický adaptívny dezén, ktorý umožňuje pneumatike úplne sa prispôsobiť tak suchej, ako i mokrej vozovke. Zaručuje vysokústabilitu a bezpečnosť dokonca aj pri vysokej záťaži, či rýchlejšej jazde.

SportContact 7 čelí všetkým výzvam, ktoré cesta ponúka

Pri vývoji pneumatiky Continental SportContact 7 sa tiež zohľadnil súčasný trend elektromobilov, charakterizovaných vyššou hmotnosťou a zrýchlením.(Ide totiž o dôvod, prečo sa pneumatika opotrebováva odlišným spôsobom ako pri autách so štandardným pohonom). Stopa dezénu tejto novinky 7. generácie končí v mieste najvyššieho odvodu vody. Tým zabezpečuje vynikajúcu priľnavosť pneumatiky pri jazde, brzdení, zrýchľovaní a zatáčaní na mokrej vozovke.

Podobne vynikajúce vlastnosti môžete očakávať aj pri jazde na suchom povrchu. Konkrétne pri jazde v zákrutách sa stopa dezénu prenáša smerom k vonkajšiemu ramenu. To je navrhnuté tak, aby prenášalo maximum sily pre dokonale stabilné riadenie. O ďalšiu jazdnú stabilitu sa starajú nové “uzamykacie prvky“ vo vonkajšom ramene, umožňujúce len obmedzený pohyb behúňa.

Vylepšené zloženie zmesi Black Chili

Výrobca nič neponechal na náhodu ani pri tvorbe zmesi Black Chili, ktorá skvele dopĺňa a vyzdvihuje jazdné vlastnosti dizajnu profilu dezénu. Za zmienku stojí aj mimoriadne tuhá nízkoprofilová konštrukcia pneumatiky zaisťujúca menšiu spotrebu paliva, vyššiu priľnavosť a tiež výrazné zvýšenie počtu najazdených kilometrov.

Vylepšená technológia nezvyčajnej zmesi preukázala vynikajúce výsledky aj pri internom testovaní spoločnosťou Continental (pri použití rozmeru pneumatík 245/30 R 20). Svojho predchodcu, model SportContact 6, tromfla "sedmička"  vo výrazne lepších jazdných vlastnostiach (na suchej vozovke o 6 %, na mokrej vozovke až o 18 %). Testy zároveň preukázali dokonca až o 17 % vyššiu kilometrovú výdrž. Pozoruhodná je aj efektivita spotreby paliva, dosahujúca jednu z najnižších hodnôt v rámci segmentu vysokovýkonných pneumatík.


Pneumatika SportContact 7 spoločnosti Continental ako originálna výbava pre modely Levante a Quattroporte značky Maserati.


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.