Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Nová generácia pneu Matador

8. 3. 2017

• Nová letná pneumatika Matador MP 47 Hectorra 3 pre osobné autá i SUV
• Viac istoty na mokre, kratšia brzdná dráha, lepšie kilometrový výkon a nižšia hlučnosť
• Kvalitná európska výroba koncernu Continental, vynikajúci pomer ceny a výkonu

Najvyššia rada obľúbených letných pneumatík Matador Hectorra prichádza v novej generácii 3

Praha, 18. marca 2015 - Slovenská značka Matador pripravila novú generáciu vysokorýchlostných pneumatík, určených pre vyššie triedy osobných vozidiel a SUV pod známym názvom Hectorra. Typ MP 47 Hectorra 3 spojil moderný asymetrický dizajn s najnovšími technológiami, prinášajúcimi lepšiu ovládateľnosť, bezpečnejšie brzdenie na suchu i mokru, vyšší kilometrový výkon, vylepšený komfort jazdy a nižšia hlučnosť. Hectorra 3 je navyše vybavená letným indikátorom opotrebovania a ponúkať sa bude v priemeroch 14-21 palcov.

S blížiacou sa hlavnou motoristickou sezónou prichádza ten pravý čas na výmenu zimných pneumatík za letné plášte. Pre tento rok si slovenská značka Matador pripravila novinku - letnú pneumatiku MP 47 Hectorra 3, určenú pre automobily vyššej či luxusné triedy a SUV, ktorá nahrádza pneu MP 46 Hectorra 2 a čiastočne aj MP 85 Hectorra 4x4 a MP 44 Elite 3.
Pri vývoji HECTORRA 3 bol kladený dôraz hlavne na bezpečnosť jazdy na suchu i mokru, účinnejšie brzdenie, lepšiu ovládateľnosť, životnosť a v neposlednom rade komfort jazdy. Štyri obvodové drážky vďaka zväčšenej kapacite pohlcovania vody lepšie fungujú pri jazde na mokrom povrchu a posúvajú hranicu vzniku aquaplaningu. Tuhé dezénové boky a rebrá zase zlepšujú prenos záberových a brzdných síl na vozovku, istejšie je tiež držanie smeru jazdy, brzdná dráha je kratšia a vylepšila sa i ovládateľnosť. Optimalizáciou dezénu s rovnomernejším rozložením materiálu a zvýšenie tuhosti medzi jednotlivými elementmi bolo dosiahnuté konzistentnejší rozloženie tlaku v kontaktnej ploche - rovnomernejšie odtlačok stopy potom prináša vyšší kilometrový výkon. Uzavretejšími vonkajším ramenom sa potom podarilo znížiť hluk generovaný dezénovými bloky v strednej časti, čo zlepšuje komfort a šetria životné prostredie.
Oproti predchádzajúcemu plášti Matador MP 46 Hectorra 2 sa novinke MP 47 Hectorra 3 podarilo posunúť vo všetkých merateľných oblastiach, najvýraznejšia progres potom nová pneumatika zaznamenáva v kritériách brzdenie, valivého odporu a životnosti. Hectorra 3 navyše pridáva bonus v podobe Tread Wear Indicator (TWI). Dodatočný indikátor opotrebenia ukazuje hĺbku dezénu 3 mm a je označený symbolom kvapky vody a znamienkom X. Užívateľ tak ľahšie rozpozná správny okamih prezutie - hoci zákon stanovuje hranicu 1,6 mm, zodpovední motoristi vedia, že pod tri milimetre už dezén najmä na mokrej vozovke nezvláda bezpečne odvádzať vodu v krajných situáciách. Aj týmto spôsobom Matador MP 47 Hectorra 3 podporuje bezpečnosť jazdy. Používateľskú ústretovosť potom prehlbuje dizajn bočnice so špeciálnym symbolom, vďaka ktorému je možné označiť v prípade zámeny kolies pozíciu v predchádzajúcom období. Pneumatika Matador MP 47 Hectorra bude uvedená na trh na jar 2015 v prevedení ako bežnom, tak pre SUV: v šírke 225-255 mm, profilovom čísle 35-45, rýchlostným indexu Y a priemerom 17 "-19", modifikácie SUV potom dokonca v šírke až 295 mm a priemerom až 21 palcov, chýbať nebudú ani zosilnené verzie XL. Kompletný sortiment radu MP 47 Hectorra 3 v šírke pneumatiky od 185 milimetrov potom bude na trhu na jar 2016.


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.