Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Nástrahy cestovania na dovolenku

14. 6. 2017

...a po ceste prídu problémy. Úplne zbytočne. A pritom stačí preventívna kontrola. V Mikone vám ju urobia dokonca zadarmo.dovolenka s mikonou

To, že prevencia je lacnejšia ako riešenie následkov, platí v zahraničí dvojnásobne. Aj preto stojí za to nielen zabezpečiť si ubytovanie, poriadne sa pobaliť a prichystať si cestovné doklady pre dospelých, deti aj psa, ale pripraviť na cestu aj auto. Stovky kilometrov v horúčavách sú totiž záťažou nielen pre vodiča, ale aj pre techniku.

Pri rýchlej jazde s plne naloženým autom na horúcom asfalte sú pneumatiky vystavené úplne inému namáhaniu ako pri bežnej ceste ráno do práce. Preto sa ich odborná kontrola naozaj vyplatí. V Mikone vám s tým pomôžu a skontrolujú vám ich stav, prípadné poškodenia, hĺbku dezénu i správny tlak. Odborníci vedia, že zadné gumy väčšiny áut musia byť pri plnej záťaži vozidla nafúkané na vyššie hodnoty. A nezabudnú skontrolovať a dofúkať aj rezervu. Prázdna by vám bola nanič.

Prvá pomoc v spreji

Či už rezervu máte alebo nie, vyplatí sa so sebou voziť SOS sprej na opravu defektu. Prečo? Tí, čo už cestou do hôr či k moru menili koleso a museli vyložiť kufor naložený až po strechu, ktorý pred cestou na dovolenku trpezlivo balili celé popoludnie, odpoveď poznajú. Sprej pri defekte jednoducho naskrutkujete na ventil a vypustíte do pneumatiky. Nemusíte sa teda prácne prebojovať k rezerve ani riskovať život pri výmene kolesa na rušnej diaľnici či v niekde na krajnici v noci. Obsah spreju defekt zacelí a vy môžete pokračovať v jazde. Je to overené: v Mikone spreje testovali a do predaja vybrali ten najlepší. Cena 11,90 € je v tomto prípade výbornou investíciou do komfortu a najmä vlastnej bezpečnosti.

Bez problémov do cieľa

Vždy, keď pri ceste vidíme odstavené auto s poruchou, v duchu si hovoríme: „Len aby sa to nestalo aj nám.“ Každé rozsvietenie kontrolky na palubnej doske nám vtedy poriadne zvýši adrenalín, veď „náš“ servis je vtedy od nás vzdialený stovky kilometrov! Tomu sa však tiež dá predísť. V Mikone vám v rámci kontroly preveria aj stav oleja v motore, kondíciu autobatérie a doplnia prevádzkové kvapaliny, či už v chladiacom systéme alebo v ostrekovačoch. Využiť môžete aj dezinfekciu klimatizácie.

To najlepšie nakoniec

V prípade, že sa do auta nezmestíte so všetkou batožinou, má pre vás Mikona požičovňu strešných boxov a nosičov. A keď sa vrátite domov, auto vám tu umyjú aj povysávajú. A ak sa vašim deťom podarilo znečistiť sedačky zmrzlinou, čokoládou alebo džúsom, tak aj vytepujú.

 

Celú kontrolu auta pred dovolenkou vám v Mikone urobia ZADARMO. Investovať musíte len trocha vášho času. Ten, ktorý potom ušetríte počas cesty na dovolenku, vám to stonásobne vynahradí.


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.