Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Mitas získal ocenenie za AirCell

8. 2. 2016

Mitas získal od popredného výrobcu poľnohospodárskej techniky AGCO titul "Dodávateľ roku 2015" v kategórii Engineering & Innovation pre región EMEA (Európa, Afrika a Stredný východ). Mitas dominoval vo svojej kategórii predovšetkým vďaka úspešnému projektu špeciálnej vnútornej duši "AirCell". Tá je súčasťou hustiaceho systému "VarioGrip Pro" z ponuky značky Fendt, ktorá patrí do portfólia spoločnosti AGCO. Cenu si prevzali zástupcovia Mitas na konci novembra 2015 v nemeckom Marktoberdorfu.

„Spolupráca so spoločnosťou AGCO je dlhodobo na výbornej úrovni a naše vzťahy by som označil ako nadštandardné. To sa výrazne premietlo do úspešného vývoja unikátnej vnútornej duše "AirCell", ktorú sme v spolupráci so značkou Fendt vyvinuli na použitie v rámci systému VarioGrip Pro,“ - uviedol Jens Steinhardt, manažér pre kľúčových zákazníkov Mitas. „Je to už tretie ocenenie, ktoré za "AirCell" získavame. Po zlatej medaile na výstave Agritechnica a ocenení v rámci súťaže "Machine of the Year 2016" teraz máme tiež titul AGCO "Dodávateľ roku 2015". To sú výnimočné úspechy,“ - dodal Jens Steinhardt.

V priebehu slávnostného odovzdávania cien spomenul prínos spoločnosti Mitas tiež Dr. Heribert Reiter, viceprezident AGCO pre divíziu traktorov, ktorý ocenil hladkú spoluprácu firiem Mitas a Fendt pri vývoji systému "VarioGrip Pro".

Mitas zahájil spoluprácu so značkou Fendt na vývoji vnútornej duše "AirCell" zhruba pred siedmymi rokmi. "AirCell" je spoločne s prepúšťacím mechanizmom tlaku súčasťou hustiaceho systému nazývaného "VarioGrip Pro". Myšlienka vnútornej duše bola patentovaná už v roku 1962, ale žiadny z výrobcov nedotiahol túto myšlienku do fáze reálneho použitia. To sa podarilo až teraz tímu Mitas a Fendt, za čo boli obe spoločnosti ocenené jednou z najvýznamnejších cien v segmente poľnohospodárstva a to zlatou medailou z veľtrhu Agritechnica.

Mitas "AirCell" je unikátna vnútorná duša vystužená textilným kordom, ktorá je spolu s prepúšťacím mechanizmom súčasťou systému umožňujúceho zvýšiť tlak vo veľkej poľnohospodárskej pneumatike o 1 bar približne za pol minúty (z 0,8 bar na 1,8 bar). Mitas "AirCell" je umiestený na ráfiku vo vnútri plášťa a zaberá asi 30 % objemu pneumatiky. Je navrhnutý pre plášť Mitas 710/75 R42 SFT a Mitas plánuje rozšíriť využitie "AirCell" aj na ďalšie rozmery. "AirCell" je konštantne nahustený až na 8 barov a vodič traktoru môže rýchle zvýšiť hustenie poľnohospodárskej pneumatiky tým, že prepustí tlak z tejto vnútornej duše. Tým dosiahne zmenu hustenia behom niekoľkých málo sekúnd.. Mitas "AirCell" bude dostupný pre Fendt 900 Vario s plášťami Mitas 710/75 R42 SFT, a to od novembra 2016. Tento unikátny systém bude ponúkaný pod označením "VarioGrip Pro" a Mitas za neho spoločne s partnerom Fendt obdržal zlatú medailu DLG Agritechnica 2015.

zdroj : Pneurevue.cz


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.