Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Letné SUV pneumatiky Barum Bravuris 4x4 excelovali v testoch Auto klubu ČR

27. 4. 2015

Pneumatika Bravuris 4x4 ponúka ideálnu kombináciu bezpečnosti, dlhej životnosti a atraktívnej ceny. Je vhodná pre jazdu na ceste ako aj do ľahkého terénu.

Pri príležitosti blížiacej sa jarnej motoristickej sezóny pripravil Autoklub ČR výsledky testovania letných plášťov
určených na vozidlá SUV, do ktorého boli zaradené pneumatiky siedmich značiek v rozmere 215/65 R16 H. Barum Bravuris 4x4 v súhrnnom hodnotení predbehol ostatné testované plášte v segmente, keď svojimi výsledkami exceloval najmä na mokrom povrchu.

Test bol zameraný na porovnanie pneumatík tzv. ekonomického segmentu. Referenčnou pneumatikou bola zvolená Firestone Destination HP, ktorej výsledky poslúžili ako porovnávací štandard. Barum Bravuris 4x4 sa v tomto teste Autoklubu Českej republiky môže pýšiť najlepšími výsledkami medzi tzv. "badžetovými" plášťami. Na mokrom povrchu totiž pneumatika excelovala takmer s rovnakými  výsledkami ako referenčný model strednej triedy a získala tak najvyššie možné hodnotenie „veľmi dobrá“. Na suchej  vozovke potom zaznamenala druhý najlepší výkon klasifikovaný ako „dobrý“.

Plášť otrokovickej značky dosiahol na mokrom povrchu najnižší valivý odpor a dokonca v tomto teste predbehol aj výkon referenčného výrobku - 30% rozdiel v kooficiente valivého odporu medzi víťaznou a na poslednom mieste umiestnenou vzorkou pritom znamená spotrebu paliva líšiacu sa zhruba o 5%. Kategóriu "mokrý handling"  popri referenčnej Firestone Destination HP ovládol opäť Barum Bravuris 4x4, ktorý handlingový okruh v dĺžke 1823 m absolvoval o 9,91 sekundy rýchlejšie ako pneumatika s najhoršími výsledkami v teste.

Pri subjektívnom hodnotení jazdného komfortu na mokrom povrchu sa Barum Bravuris 4x4 umiestnil ako druhý.

Pozdĺžny aquaplaning zmeral prešmyk predných kolies počas prejazdu vodným stĺpcom o výške 9 mm, čo môžeme prirovnať k nájazdu do vyjazdených koľají na ceste za dažďa alebo po daždi. Priečny aquaplaning potom vyhodnotil schopnosť pneumatík odvádzať vodu v bočnom smere a meralo sa tiež zostatkové zrýchlenie pri prejazde po povrchu s vodným stĺpcom vysokým 5 mm. Rozsah rýchlosti od 65 do 95 km/h referoval o schopnostiach plášťov odvádzať vodu behom rýchleho nájazdu do zákruty s hlbokou kalužou (vyjazdenými koľajami). V oboch  disciplínach domáci Barum Bravuris 4x4 svojimi výkonmi predbehol všetky testované vzorky v segmente a umiestil s tesne za referenčným produktom.

Výsledky testu Autoklubu Českej republiky dokazujú, že otrokovická značka Barum stále ponúka výhodný pomer kvality za veľmi priaznivú cenu. 

http://www.autoklub.cz/dokument/7563-test-suv-letnich-pneumatik-21565-r16-h

http://motofocus.sk/novinky/4729,test-suv-letnich-pneumatik-21565-r16-h

https://www.youtube.com/watch?v=yEpCXxTgVjk


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.