Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Jazdili sme na pneumatikách z budúcnosti, aj z minulosti...

11. 1. 2016

Druhý deň pobytu za severným polárnym kruhom sa začínal pomerne zavčasu. Najprv raňajky a potom odchod autobusom na testovacie trate, ktoré pripravil Continental neďaleko zimného lyžiarskeho strediska Levi. Pred nástupom do autobusu obligátna dychová skúška - v tomto sú vo Fínsku neoblomní a ľudia z Continentalu tiež. Všetci sme vyhoveli s výsledkom 0,00 promile.

Prišli sme do laponskej tundry, kde sú vytýčené trate. Nie na jazere, lebo vonku bolo iba slabých mínus 5 stupňov a vrstva ľadu ešte nie je dostatočná, aby bola bezpečná. Celé predpoludnie a po obede nás čakajú štyri celkom rozdielne úlohy.

Začíname s takou, ktorá je ako stvorená na zahriatie – ovládateľnosť na snehu. K dispozícii máme Porsche Cayman GTS obuté do pneumatík TS 830 P a Audi RS3, ktoré majú obuté ContiWinterContact TS 850 P. Stále sneží a napriek tomu, že je už 9:00, všade je tma ako v rohu. Pomáha tomu nielen veľká severná šírka a ročné obdobie, ale aj zamračená obloha. Jazdíme na diaľkové svetlá, lebo radlicami odhrnutá trať má nízke snehové „mantinely“ a tak poriadne nevidno, kde je ešte trať a kde sme už mimo.

viac na : http://podkapotou.zoznam.sk/cl/1000617/1520289/Jazdili-sme-na-pneumatikach-z-buducnosti--aj-z-minulosti
zdroj : Podkapotou.sk


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.