Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Dažďový špecialista Uniroyal uvádza nový letný plášť RainExpert 3 inšpirovaný žraločou kožou.

9. 3. 2017

• Nová letná pneumatika Uniroyal RainExpert 3 dopĺňa radu RainSport 3 a Rain Max 2
• Efekt žraločej kože rýchlejšie a účinnejšie odvádza vodu z obvodových drážok plášťa
• Kratšia brzdná dráha na mokru i suchu, nižší valivý odpor a menšiu hlučnosť

Dažďový špecialista Uniroyal uvádza nový letný plášť RainExpert 3 inšpirovaný žraločou kožou

Praha, 23. marca 2015 - Značka Uniroyal predstavuje novú letnú pneumatiku RainExpert 3, špecializujúca sa na mokrý povrch vozovky. Pre bezpečnejšie a istejšie jazdu je vybavená unikátnou technológiou žraločej kože Shark Skin Technology (SST), ktorá účinnejšie odvádza vodu. Široké portfólio rozmerov uspokojí všetky bežné osobné automobily a vozidlá SUV.
Ako ryba vo vode sa pneumatiky Uniroyal cíti za dažďa. A pretože práve mokrej vozovky bývajú bohužiaľ častou príčinou dopravných nehôd, predstavila spoločnosť s typickým dáždnikom v znaku zdokonalenú novinku pre rok 2015 - plášť RainExpert 3 a RainExpert 3 SUV, ktorý dopĺňa letná portfólio pneumatík Rain Max 2, RainSport 3 a RainSport 3 SUV.
Za lepším správaním pneumatiky Uniroyal RainExpert 3 pri daždi stojí hlavne unikátna technológia Shark Skin Technology (SST), inšpirovaná kožou žraloka. Tá eliminuje vírenie vody typické pre hladké kanáliky konvenčných plášťov spomaľujúce jej odvod. Voda prúdiaca okolo žraločej kože naopak nevytvára takmer žiadne turbulencie a len hladko kĺže. U pneumatiky RainExpert 3 bol princíp žraločej kože premenený do pozdĺžnych výstupkov, výsledným efektom je rýchlejšie prúdenie vody v obvodových drážkach. Technológia SST spolu s presadenými dlhými drážkami UFS (Ultimate Flow Structure) poskytujúcimi vode dostatočný priestor a ľahšie prúdenie tak v praxi znamená excelentnú ochranu pred aquaplaningom. S týmto nebezpečným javom RainExpert 3 navyše bojuje prostredníctvom AquaLamel. V prípade nových plášťov zaisťujú rýchlejšie prúdenie vody, lepšie než predtým však fungujú aj ako ojazdené - pri 50% opotrebení sa rozšírením prierezu lamely zlepšuje absorpčnú schopnosť drážky, čím je eliminované zhoršenie aquaplaningová bezpečnosti vplyvom opotrebenia.
Nové letné pneumatiky Uniroyal RainExpert 3 bodujú tiež kratšiu brzdnú drahú. Väčší počet adhéznych hrán lepšie preniká vodným filmom a zvyšuje tak kontakt pneu s povrchom vozovky. Technológia Rain Tyre Compound (RTC) s unikátnou progresívnou "mokrú" behúňovou zmesou dokáže preniesť vysokej brzdnej sily aj na mokrej ceste a skrátiť brzdnú dráhu. Technológia RTC sa kladne prejavuje tiež za sucha, kde stabilné polymérne reťazce znižujú zahrievanie zmesi. Optimalizácia rozloženie tuhosti dezénu znižuje deformácie bokov, čo spolu so zaistením optimálne kontaktnej plochy znižuje valivý odpor. Technické riešenie Gentle Sound Configuration (GST) s optimalizovaným rozložením dezénových blokov a zaistením rovnomerné tuhosti dezénu znižuje vytváranie negatívnych frekvencií a stará sa o rovnomernosť opotrebenia. Výsledkom je tichá a komfortná jazda nielen zo začiatku, ale po celú dobu životnosti plášťa RainExpert 3.
A pretože prepracované detaily sú výsadou špičkových produktov, tvorcovia pneumatiky RainExpert 3 sa zamerali tiež na dezén optimalizovaný pre maximálny výkon. Základné prepojovacie mostíky zvyšujú tuhosť, čo zlepšuje brzdný výkon, ovládateľnosť a charakter opotrebovania. Skosený profil zase znižuje hlučnosť. Detailista potom poteší symbol žraloka na dezéne pneumatiky Uniroyal RainExpert 3, ktorá sa vyrába v šírkach 135-195 mm (2 drážky) a 205-305 mm (3 drážky), profiloch 60-80 a priemeroch 13 "-18" vrátane variantov XL sa zvýšenou nosnosťou. Uniroyal RainExpert 3 sa tak hodí pre všetky bežné osobné vozidlá a automobily triedy SUV.


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.