Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Hankook v Európe ako doma

14. 4. 2016

Závod Hankook Tire v meste Rácalmás neďaleko maďarského hlavného mesta prešiel za svoju krátku existenciu už dvoma fázami rozširovania, zamestnáva 3200 ľudí a vyrába 19 mil. osobných pneumatík za rok. Jedna z najmodernejších tovární svojho druhu v Európe dodáva prvú výbavu pre väčšinu prémiových značiek, vypúšťa jednu špičkovú technológiu za druhou a stáva sa rešpektovaným hráčom na trhu náhradnej potreby. „Zlé jazyky“ tvrdia, že Hankook predá na našom trhu pri polovičnom personálnom zastúpení rovnaké množstvo pneumatík ako nemenovaná značka „veľkej päťky“, čomu môžeme a nemusíme veriť, avšak nikto zrejme nepochybuje o tom, že Hankook je veľmi dynamická, moderná a rastová značka, ako sa hovorí „trendy“ medzi dealermi i koncovými zákazníkmi.

Maďarský závod Hankooku už dodáva 18 % globálnej produkcie tejto značky, čo sa niekomu môže zdať málo, ale k tomu je treba dodať, že pred desiatimi rokmi bol Hankook na európskom trhu v podstate veľkou neznámou. Napríklad expozícia Hankooku na veľtrhu Reifen na začiatku 3. tisícročia, expozícia korunovaná driftovacími autami dve generácie starými, a produkty, ktoré na tvárach okoloidúcich zanechávali úsmev na tvári. Dnes? Pneumatiky Hankook získate s novými vozidlami značiek BMW, Mercedes-Benz, Audi, Porsche a radou ďalších. Ak si pustíte v televízii špičkový futbal, svietia na Vás logá Hankook. Vlani viac ako dva mesiace videli logo Hankook návštevníci domovskej stránky najväčšieho tuzemského výrobcu automobilov v súvislosti s jeho podporou domácej ankety o Firemné auto roku. Logo Hankook je dnes vidieť „at the best places“, teda na tých najlepších miestach, ako sa skôr písalo v reklamách. Nie je to výmysel, je to pravda.

Len samotná reklama by však nestačila na to, aby rástol rešpekt motoristov aj odborných predajcov pneumatík voči tejto značke. Hlavnou stránkou, čo posúva značku Hankook vpred, je technologický vývoj. Na jarnej akcii v Budapešti Kórejci predstavili hneď niekoľko technologických inovácií, ako svoj systém run-flat (HRS), samo opravnú pneumatiku Sealguard (špeciálna emulzia zacelí priepichy až do 5 mm, bez toho aby došlo k úniku vzduchu) či systém redukujúci vnútorný hluk (sound absorber).

Hankook tiež predstavil hneď niekoľko produktových noviniek, napr. komfortnú cestovnú pneumatiku Ventus Prime³ (momentálne 53 rozmerov od 15 – 18 palcov) či SUV špeciál pod názvom Ventus S1 evo² SUV. Hankook sa tiež pochválil novými dodávkami pre prvú výbavu. Jednou z najprestížnejších je tá pre najnovšiu generáciu BMW rady 7 (dezény Ventus S1 evo² a i*cept evo). Je to už siedma modelová rada BMW, ktorú Hankook obúva, po BMW 1, 2, 3, 4, 5, X5 a značke Mini.
Vo výrobnom závode je možné vidieť najmodernejšie pracoviská pre vývoj a testovanie pneumatík, novo vybavenú stanicu Flat-Trax III SS (dynamické testy) a CTWIS pre testy opotrebenia. Zariadenia v hodnote mnoho miliónov eur dokážu simulovať jazdné podmienky v laboratórnom prostredí a pomáhajú skracovať vývojové cykly, čo je, ako povedal jeden z pracovníkov vývojového oddelenia, nekompromisná požiadavka všetkých automobiliek.

zdroj : Pneurevue.cz

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.