Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

... ešte kúsok kratší ako súčasný - nový Suziku SWIFT je tu.

5. 1. 2017

Suzuki Swift je na našich cestách pomerne bežným zjavom, premiéra novej generácie je preto ostro sledovaná. Už teraz je zrejmé, že okrem nových technológií sa zlepší aj bezpečnosť posádky.

O podobe novej generácie Suzuki Swift už čo-to bolo popísané... Japonská automobilka novinku uvádza na domovskom trhu, známe sú už aj detailné technické informácie. Vylepšené by mali byť jazdné vlastnosti, technologická výbava, ale aj bezpečnosť vozidla. Interiér prešiel výraznou modernizáciou, úplne nový je trojramenný multifunkčný volant. Centrálny panel zdobí veľký dotykový displej a panel klimatizácie je zložený z troch otočných ovládačov.

Súčasťou výbavy nového Swiftu bude napríklad aj adaptívny tempomat s antikolíznou brzdou a sledovaním neželaného opustenia jazdného pruhu. O bezpečnosť sa okrem šestice airbagov už v základnej verzii postarajú systémy ABS či ESP. Novinka sa môže pochváliť tromi agregátmi -ponuku otvára 1,2-litrový atmosférický štvorvalec s výkonom 67 kW (91 k), ktorý dosahuje krútiaci moment na úrovni 118 Nm.


Dynamickejšou voľbou bude v prípade malého Japonca litrový prepĺňaný trojvalec, ktorý na kolesá posiela 75 kW (102 k) a 150 Nm. Agregáty sa dajú kombinovať s päťstupňovou manuálnou, CVT či šesťstupňovou samočinnou prevodovkou. Swift bude dostupný aj s pohonom všetkých kolies.
Medzigeneračná obmena priniesla jemnú úpravu rozmerov vozidla, nový Swift je o centimeter dlhší aj nižší. Drobec dostal o niečo väčší rázvor, nápravy sú od seba o dva centimetre ďalej. Je možné polemizovať či nová generácia v kabíne ponúkne o niečo väčší priestor, než dosluhujúca verzia.
Za zmenu rozmerov je zodpovedný prechod na platformu Heartect. Kompaktný hatchback je v závislosti od výbavy ľahší o 30 až 160 kilogramov. Hmotnosť najľahšieho vyhotovenia sa zastavila na čísle 840 kg, najhmotnejšie váži 970 kg. Práve odtučňujúca kúra a využitie modernej platformy by malo prispieť k lepším jazdným vlastnostiam novinky.

Premiéra modelu Swift pre Európu sa očakáva na jarnom ženevskom autosalóne. Novinka má základnú koncepciu karosérie v zásade rovnakú, ako terajší model. Pozoruhodné je, že hoci väčšinou novšie modely áut zvyknú rozmerovo narásť, Swift ide na to opačne - je menší... Oproti súčasnej dĺžke 3850 milimetrov bude totiž kratší o desať milimetrov. No vďaka predĺženiu rázvoru o dva centimetre by napriek tomu malo byť v kabíne viac miesta. Nečakajte však žiadne rekordné hodnoty objemu batožinového priestoru. V interiéri bude dotykový displej multimediálneho systému, pre vodiča majú slúžiť nové asistenčné systémy, okrem iného napríklad adaptívny tempomat alebo automatické prepínanie diaľkových a tlmených svetiel. Základným motorom bude benzínový s objemom 1,2 litra.

K dispozícii bude aj hybridný variant s výkonom 67 kW a športová verzia RS s litrovým preplňovaným trojvalcom s maximálnym výkonom 75 kW. Nový Swift bol na japonský trh uvedený už 4. januára 2017. V Európe si ho budú môcť zákazníci užiť až v lete.


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.