Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Dovolenka autom: Ako sa zbaliť a ako sedieť?

28. 7. 2015

Nahádžem veci do kufra a ide sa! Bohužiaľ, takto sa na dovolenku stále balí veľa motoristov. Zle uložené predmety však môžu pri nehode spôsobiť posádke fatálne zranenia. Rovnako i jeden spôsob sedenia, ktorý je pri ceste k moru u spolujazdcov taký populárny.

       

Cesta autom na dovolenku je praktická, to nemôžu poprieť ani najväčší odporcovia tohto druhu dopravy. Môžete si so sebou, na rozdiel od lietadla, vziať viac vecí a v porovnaní s autobusom či vlakom, sa zasa môžete zastaviť, kde práve chcete. Má však i riziká, ktoré môžu mať, pri nesprávnom umiestnení a upevnení batožiny, mimoriadne nepríjemné následky. Každý si vie predstaviť, ako sa správa akýkoľvek voľne uložený predmet v interiéri počas zatáčania alebo brzdenia.

Pri náraze sa navyše táto situácia prudko zdramatizuje. Konkrétne pri čelnom strete s prekážkou v rýchlosti 50 km/h pod vplyvom zotrvačnej sily všetko vo vnútri pôsobí, akoby malo 30- až 50-krát vyššiu hmotnosť. To znamená, že zle uložený 25-kilogramový kufor, ktorý pri náraze vyletí zo zadnej časti auta, by sa mohol premeniť predmet vážiaci až 1,25 tony. A tomu už hlava, prípadne krčná chrbtica nemá šancu odolať.

viac na : http://autobild.cas.sk/clanok/202265/dovolenka-autom-ako-sa-zbalit-a-ako-sediet
zdroj : Autobild

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.