Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Continental odporúča montáž prémiových pneumatík

17. 7. 2015

Continental sa počas tohtoročnej TECHSHOW 2015 podujal k nezvyčajnému experimentu -
BMW rady 1 (modelový rok 2015) obul pneumatikami ContiPremiumContact modelového roku 2000, konštrukčne typickými pre danú dobu - a naopak BMW modelového radu 2000 obuli na
pneumatiky ContiPremiumContact 5...

Na mokrom povrchu "staré BMW" pri testovaní handlingu na mokrom povrchu vykázalo výrazné zlepšenie najmä v presnosti a bezpečnosti riadenia, naopak  výkon nového "BMW" na "starých" pneumatikách podstatne klesol. To je dôkazom, že pokrok vo vývoji pneumatík nemôžu nahradiť ani najnovšie asistenčné systémy, ale naopak - výkonnými pneumatikami je možné aspoň čiastočne suplovať elektronickú kontrolu stability (napr. brzdná dráha sa vďaka novým technológiám vývoja pneumatík od roku 2000 skrátila o 20%).

Pri teste sa preukázalo, že sa oplatí vybaviť aj staršie vozidlá prémiovými pneumatikami napríklad  Continental ContiPremiumContakt 5.

Continental preto odporúča montáž prémiových pneumatík aj na staršie vozidlá, ktoré nemajú najmodernejšie bezpečnostné  a asistenčné systémy. Porovnávací test ukázal, že aj nové vozidlá vybavené asistenčným systémom dosiahnu maximálny výkon len vtedy, ak ich pneumatiky vedia dostatočne účinne preniesť dynamické sily na vozovku,, čím zaistia dokonalú priľnavosť.
 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.