Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Continental EcoContact 6: letná hi-tech pneumatika s inovatívnou zmesou

31. 7. 2019

Zapojenie tých najmodernejších technológií do vývoja a výroby pneumatík posúva hranice možného a spoločnosť Continental rada prichádza s inovatívnymi riešeniami. Platí to aj o nových letných plášťoch EcoContact 6, ktoré sú dôležitou novinkou tejto sezóny. Continental EcoContact 6 v ponuke nahradí svojho predchodcu s označením ContiEcoContact 5 a v rámci EcoContact posúva pomyselnú latku ešte vyššie.

Rôzne ekologické riešenia sú aj medzi motoristami stále obľúbenejšie. V praxi to znamená, že stále viac motoristov si chce vyberať pneumatiky, ktoré sú nielen bezpečné ale aj úspornéekologické. Výrobca deklaruje, že všetky tieto vlastnosti sa podarilo spojiť práve v nových letných plášťoch Continental EcoContact 6. Úsporu tak majú priniesť bez akýchkoľvek kompromisov čo sa týka bezpečnosti, spoľahlivosti a životnosti.

Continental EcoContact 6 prinášajú viacero inovácií

Za vyváženými vlastnosťami letných pneumatík Continental EcoContact 6 stojí predovšetkým najmodernejšia technológia Green Chilli použitá v zmesi. Tá obsahuje vysoko flexibilné polyméry kombinované s viacerými inovatívnymi prísadami, ktoré sa lepšie prispôsobujú povrchu vozovky. Vďaka tomu sa znižuje miera deformácie pneumatiky pri kontakte s vozovkou a tiež nedochádza k nadmernému zvyšovaniu teploty. Vďaka tejto zmesi sa tak môžete spoľahnúť nielen na nižšiu spotrebu paliva a zníženie emisií CO2 ale vyšší kilometrový výkon pneumatík EcoContact 6.

Ako sme už vyššie spomenuli, vývojári nechceli kvôli väčšej úspornosti uberať z ostatných parametrov týchto plášťov. Continental EcoContact 6 sa vyznačujú kombináciou rôznych typov dezénov tak, aby ste sa mohli spoľahnúť na ich vyvážené jazdné vlastnosti na suchej aj mokrej vozovke. Odtekanie vody zabezpečujú drážky ramien, ktoré sa otvárajú smerom von. Toto riešenie zároveň účinne znižuje riziko aquaplaningu. Lepšiu ovládateľnosť vozidla zasa zabezpečuje asymetrická geometria rebier a lamiel.

Letné pneumatiky Continental EcoContact 6 dosiahli na štítkoch tie najlepšie hodnoty

Ak patríte medzi tých, ktorí si pneumatiky vyberajú najmä podľa štítkov, Continental EcoContact 6 určite neprehliadnete. Pri väčšine rozmerov týchto pneumatík sa totiž podarilo dosiahnuť vynikajúce hodnoty A resp. AA. Rovnako sú na tom aj pneumatiky s väčším priemerom a väčším indexom zaťaženia, deformujú sa menej a to vedie k celkovému zníženiu valivého odporu a tým aj negatívnym dopadom na spotrebu vozidla.

Záverom dodajme, že letné pneumatiky Continental EcoContact 6 sú k dispozícii v rôznych rozmeroch, od priemeru 13 palcov až po 22 palcov a šírky od 145 do 315 mm. Svoje uplatnenie si tak nájdu nielen na tých najmenších osobných vozidlách ale aj na športových modeloch, či modeloch stále veľmi obľúbenej kategórie SUV.

 

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.