Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

So silným partnerom a kľúčovými technológiami ESC a ABS

23. 5. 2017

•    Spolupráca koncernu Continental s nemeckým autoklubom ADAC poskytne výrazný impulz k zvyšovaniu bezpečnosti na cestách.

•    Partnerstvo popredného výrobcu pneumatík s odborníkmi z prestížnej motoristickej organizácie umožní predviesť, ako technológie na predchádzanie nehodám prispievajú k dlhodobému cieľu Vision Zero.

•    ESC a ABS – dve kľúčové technológie pre bezpečnosť jazdy, ktoré Continental priebežne vyvíja a optimalizuje viac ako 30 rokov.

Bratislava, 22. mája 2017.

Predstavte si svet bez dopravných nehôd či úmrtí na cestách. Taká je dlhodobá vízia spoločnosti Continental v oblasti bezpečnosti v cestnej premávke známa ako Vision Zero. K naplneniu tohto ambiciózneho cieľa Continental vyvíja rôzne aktivity a spája svoje sily s lídrami vo viacerých odvetviach. Jedným z nich je aj prestížny nemecký autoklub ADAC, s ktorým Continental uzavrel zmluvu o spolupráci s cieľom zvýšiť bezpečnosť na cestách.
Výrobca pneumatík bude partnerom jedenástich centier ADAC pre bezpečnú jazdu. Obaja partneri veria, že takáto spolupráca ideálne doplní ich vlastné aktivity zamerané na zvyšovanie bezpečnosti na cestách. V centrách pre bezpečnú jazdu ponúknu tréningové lekcie bezpečnej jazdy pre zákazníkov,   zástupcov médií aj vodičov. Zároveň sa účastníci budú môcť na vlastné oči presvedčiť o vplyve najmodernejších bezpečnostných technológií koncernu Continental a prémiových pneumatík rovnakej značky na bezpečnú jazdu.
„Všetky naše aktivity smerujú k naplneniu dlhodobej vízie Vision Zero, teda nulovej nehodovosti v cestnej premávke. Kompetencia koncernu Continental nám umožňuje udávať smer v tejto oblasti, keďže môžeme dokonale prepájať vývoj technológií tak v oblasti pneumatík, ako aj v automotive. Neustály vývoj a optimalizácia technológií akými sú ABS a ESC, v kombinácii s našou znalosťou pneumatík, sú tou správnou cestou,“ hovorí Juraj Ižvolt, šéf divízie Marketing v Continental Barum s.r.o.

ESC a ABS – dve technológie pre bezpečnú jazdu od Continentalu
Pred desiatimi rokmi boli automobily, vybavené ABS a ESC, považované za niečo nadštandardné a luxusné, niekedy až zbytočné. Doba však dala používaniu týchto systémov jednoznačne zelenú a dnes je ESC u nových automobilov v EÚ povinné, o ABS nehovoriac.

esc krútiaci moment
ESC sa považuje za najdôležitejšie vylepšenie v bezpečnosti automobilov v dnešnej dobe a rozširuje funkčnosť ABS monitoringom a nastavením rozloženia brzdnej sily, a tým aj jazdnej stability.

abs počas brzdenia

ABS zabráni tomu, aby auto išlo do šmyku pri razantnom brzdení, kombináciou silného a prerušovaného brzdenia. Nie je prekvapením, tak ako pri iných technológiách, aj  pri vývoji ABS boli inšpiráciou profesionálni automobiloví pretekári, ktorí využívali kombináciu razantného a prerušovaného brzdenia.
Spoločnosť Continental viac ako 30 rokov priebežne vyvíja a optimalizuje ABS a ESC  technológie v spolupráci s tými najlepšími jazdcami. Takmer 700 testovacích jazdcov dvanástich národností doteraz najazdilo viac ako 2,8 milióna testovacích kilometrov na tratiach Continentalu. Spolu absolvovali viac ako 12 800 manévrov na 8 typoch povrchov. Táto aktivita je výrazným príspevkom koncernu Continetal k napĺňaniu cieľa Vision Zero.
Continental uvádza všetky aktivity súvisiace s programom Vision Zero na stránkach  www.VisionZeroWorld.com a http://www.continental-pneumatiky.sk/osobne/tlacovy-servis/tlacove-spravy/visionzero
Continental vyvíja technológie a služby, ktoré určujú trendy, pre udržateľnú a prepojenú mobilitu ľudí a ich tovarov. Technologická spoločnosť založená v roku 1871 ponúka bezpečné, efektívne, inteligentné a cenovo dostupné riešenia pre vozidlá, stroje, dopravu a prepravu. Spoločnosť Continental dosiahla v roku 2016 obrat vo výške 40,5 miliardy eur a momentálne zamestnáva viac než 227 000 zamestnancov v 56 krajinách sveta.
Divízia pneumatík má v súčasnej dobe viac ako 24 výrobných a vývojových miest po celom svete. Široké portfólio vyrábaných produktov i neustále investície do výskumu a vývoja zásadným spôsobom prispievajú k zabezpečeniu nákladovo efektívnej a ekologickej mobilite zákazníkov. Jeden z popredných svetových výrobcov pneumatík, ktorý zamestnáva približne 52 000 zamestnancov generoval vroku 2016 tržby vo výške 10,7 miliárd eur.
Continental AG je v Českej republike zastúpený výrobnými a predajnými jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštáte pod Radhoštěm, Jičíne, Otrokoviciach a Trutnove. Slovenskú republiku zastupujú výrobné závody Púchov, Zvolen, Partizánske a Dolné Vestenice. Celkom v Česku a na Slovensku koncern Continental AG zamestnáva približne 19 000 pracovníkov. V rámci slovenského trhu patria do portfólia spoločnosti Continental Barum s.r.o. pneumatiky Continental, Uniroyal, Semperit, Matador, Barum a General Tire.

esc-abs-to-serve-and-protect-data-pomahat-a-chranit-continental


Odkazy: www.continental.sk          www.continental-corporation.com

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.