Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Aliancia Goodyear – Dunlop po 16 rokoch končí ...

10. 6. 2015

Aliancia sa týkala 4 spoločných podnikov, jedného v Severnej Amerike, jedného v Európe a dvoch v Japonsku. Dohoda predpokladá, že Goodyear bude aj v budúcnosti výhradným dodávateľom pneumatik značky Dunlop na trhy v Európe a Severnej Amerike. Goodyear zaplatí SRI 271 miliónov $.

Goodyear si ponechá výhradné právo na predaj pneumatík Dunlop na trhu náhradnej potreby, a to ako pre osobné tak aj nákladné vozidlá v USA, Kanade a Mexiku a ďalej aj právo na predaj týchto dielov nejaponským výrobcom vozidiel v spomínaných krajinách.
Okrem získania výhradného vlastníctva motocyklovej divízie značky Dunlop v Severnej Amerike získa SRI práva na predaj pneumatík japonským výrobcom vozidiel v USA, Kanade a Mexiku.

Goodyear si ponechá tiež výhradné právo na predaj pneumatík značky Dunlop tak na trhu náhradnej potreby, ako i na trhu prvej výbavy pre osobné a nákladná automobily, motocykle ako aj pre závodné použitie v európskych krajinách, v ktorých je v súčasnosti spoločný podnik výhradným dodávateľom.

SRI získa výhradné práva na predaj pneumatík značky Dunlop v niektorých krajinách, v ktorých v rámci globálnej aliancie doteraz nemalo toto exkluzívne postavenie, napríklad v Rusku, v Turecku a niektorých afrických krajinách.


http://www.pneurevue.cz/aktuality/prumysl/alianci-goodyear-dunlop-po-16-letech-konci.html

zdroj : pneurevue.cz


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.