Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Aby ste vždy dobre videli...

10. 8. 2016

Dobrý výhľad z auta patrí k základným predpokladom bezpečnej jazdy. Významne sa na ňom podieľa čistota okien, zvlášť predného. Tú zasa v nemalej miere ovplyvňuje stav stieračov. Neplatí to pritom len na jeseň, či v zime, v období častých dažďov, mrholenia a sneženia. Nečistoty z okna treba zmývať a stierať bez ohľadu na ročné obdobie a v lete, keď sa väčšmi práši, možno ešte viac než inokedy. 

Životnosť stieračov môže skrátiť aj zima. Pri odstavení auta v mraze je výhodné nadvihnúť lišty od okna, čím sa predíde ich primrznutiu. Niektorí výrobcovia doplnkov na to dokonca ponúkajú špeciálne podložky rôzneho tvaru. Druhou možnosťou je ich ochrana pomocou fólie. Tak či onak, v oboch prípadoch sa predíde riziku poškodenia britu pri odtŕhaní od okna.
Popri stieračoch ale rozhodne nemožno zabúdať ani na pravidelné odstraňovanie nečistôt, či prípadných zvyškov hmyzu z predného okna, vďaka čomu sa ich lišty nebudú zbytočne namáhať. Pritom už samozrejme nestačí ostrekovač, no treba použiť nejaký vhodný čistiaci prostriedok a sklo vyčistiť ručne.
Kúpiť stierače, presnejšie ich lišty, nepredstavuje žiaden problém, predávajú sa v obchodoch s autopríslušenstvom, na pumpách, aj v hypermarketoch. Otázkou však ostáva ich kvalita. Zabudnúť nemožno ani na to, že mnohé dnešné autá majú rôznu dĺžku lišty pred vodičom a pred spolujazdcom. Na niektoré je dostupná potrebná sada, pri iných je potrebné kúpiť každú stranu osobitne. Tým najlacnejším je lepšie sa vyhnúť, na druhej strane však, ako obvykle, vôbec nemusí platiť, že najdrahšie sú zároveň najlepšie. Zväčša sa pritom možno spoľahnúť na overenú značku výrobcu a pomôžu samozrejme aj skúsenosti, či už vlastné, alebo od iných motoristov.


zdroj : Autobild.sk
 

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.