Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Red Dot Design Award pre dve koncernové značky

18. 4. 2016

Vďaka renomovanej cene za design „Red Dot Best of the Best“ získala návesová pneumatika Conti Hybrid HT3 ďalšie ocenenie po iF Design Award. Medzinárodne obsadená porota Red Dot udelila cenu v kategórii produktového designu nízkoprofilovej pneumatike v rozmeroch 445/45 R 19.5 a 435/50 R 19.5 za kvalitný design a revolučnú konštrukciu. Prémiová pneumatika Continental, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre používanie na návesoch typu Megaliner, teda patrí k najviac oceňovaným návesovým pneumatikám.

Pneumatika Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5 a 435/50 R 19.5 bola ocenená nezávislou expertnou porotou zloženou zo 41 odborníkov z celého sveta v kategóriách stupeň inovácie, kvalita, funkčnosť a dopad na životné prostredie. S ocenením „Red Dot: Best of the Best“ získala návesová pneumatika najvyššiu pečať kvality za vynikajúci koncept výrobku.
"Máme radosť z tohto uznania plnenia výziev, ktoré vždy stoja za vývojom našich pneumatík a prijímame túto ďalšiu cenu s rovnakou hrdosťou ako predchádzajúcu iF Design Award,“ komentuje toto najnovšie ocenenie Constantin Batsch, riaditeľ obchodnej jednotky náhradnej potreby pneumatík pre nákladné vozidlá EMEA. S viac ako 17 000 podaniami ročne patrí "Red Dot Design Award" k najuznávanejším súťažiam v designu na svete. Vyznamenanie je tiež z medzinárodného hľadiska vysoko váženým ocenením vynikajúceho designu produktov a je organizováné od roku 1955 Centrom designu Severnom Porýní-Vestfálsku (Design Zentrum Nordrhein-Westfalen). Okrem zverejnenia víťazných výrobkov v ročenke "Red Dot Design Yearbook" sú vyznamenané produkty tiež vystavené v muzeách "Red Dot Design". Ceny budú víťazom oficiálne odovzdané na Red Dot Gala 4. júla 2016 v Aalto-Theater v Essenu.


Vďaka produktom Conti Hybrid HT3 445/45 R 19.5 a 435/50 R 19.5 oceneným za design ponúka spoločnosť Continental výkonné návesové pneumatiky priaznivo ovplyvňujúce spotrebu paliva, ktoré sa vďaka vysokému možnému zaťaženiu pri malom priemere pneumatiky používajú predovšetkým na návesoch typu Megaliner vo veľkoobjemovej preprave. Optimalizovaný profil nízkoprofilovej pneumatiky vyznamenanej EU štítkom spotreby paliva „B“ zaručuje rovnomerné opotrebovanie a vysoký kilometrový výkon. So svojou kostrou umožňujúcou protektorovanie predstavuje prémiová pneumatika Continental cenný príspevok k trvale udržateľnej preprave tovaru.

Druhým oceneným koncernovým produktom je Semperit Runner D2 v rozmere 315/80 R22,5. Ocenenie je potvrdením technickej kvality pneumatiky, ktorá sa odráža v jej designu. Vďaka vylepšenému dezénu a kompaktnému profilu ponúka Runner D2 vysoký kilometrový výkon pri nízkej spotrebe paliva.
V lete minulého roku bola súčasťou produktovej ofenzívy Semperit, teraz získala pneumatika pre hnanú nápravu Semperit Runner D2 medzinárodnú cenu za design "Red Dot Design Award". Medzi približne 17 000 hodnotenými uchádzačmi uspela pneumatika v rozmere 315/80 R22,5 v kategórii Produktový design. „Udelením ocenenia hodnotí porota zložená z odborníkov z celého sveta vynikajúci vzhľad a vysokú kvalitu designu pneumatiky“, teší sa Daniel Gainza, riaditeľ marketingu pre nákladné pneumatiky pre región EMEA spoločnosti Continental, do ktorého portfólia sa radí aj značka Semperit.


Pri hodnotení porotcov "Red Dot" získala pneumatika Semperit Runner D2 vysoký počet bodov v kategórii funkčnosť, inovácia a ergonómia. „Naša vďaka patrí našim vývojárom, ktorí zvládli výzvu demonštrovať technickú kvalitu pneumatík Runner v designu typickom pre Semperit. Cena "Red Dot Design Award" je tiež vyznamenaním pre náš zámer napriek vysokému tlaku na cenu na trhu úžitkových pneumatík viesť ďalej do budúcnosti úspešnú históriu tradičnej značky Semperit vďaka modernej rodine Runner a novému portfóliu produktov“, vysvetľuje Daniel Gainza.

Semperit Runner D2 bol vyvinutý pre kombinovanú regionálnu aj diaľkovú prepravu a presvedčí inovovaným dezénom a kompaktným profilom („Void Optimized Pattern“) s vysokým kilometrovým výkonom a nízkou spotrebou paliva. Vďaka novo vyvinutej kaučukovej zmesi vykazuje pneumatika pre hnanú nápravu značný potenciál pre úsporu spotreby paliva. Zosilnená pätka pneumatiky umožňuje optimálnu odolnosľ. Ako všetky pneumatiky z rodiny Semperit Runner sa opiera aj D2 o možnosť protektorovania.

zdroj : Pneurevue.cz


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.