Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Nové značenie pneumatík.

19. 8. 2014

Nové značenie pneumatík.

Palivová účinnosť (spotreba paliva): valivý odpor má na celkovej spotrebe vozidla až 20 % podiel. Jeho zníženie znamená nielen zníženie nákladov na prevádzku vozidla, ale aj zníženie produkcie emisií CO2. Rozdiel medzi každou kategóriou predstavuje úsporu spotreby paliva o 0,1 – 0,15 l/100 km pri vozidle s priemernou spotrebou 6,6 l/100 km. Medzi kategóriami A a G je to až pol litra. Pri najazdení 15 000 km ročne môžeme takto ušetriť až 80 litrov pohonných hmôt.

Priľnavosti na mokrom povrchu: dobrá priľnavosť pneumatiky na mokrej vozovke je najdôležitejšou vlastnosťou z pohľadu bezpečnosti. Vypovedá o schopnosti pneumatiky zabrzdiť automobil na mokrej vozovke. Rozdiel medzi každou kategóriou predstavuje brzdnú dráhu od jednej do dvoch dĺžok vozidla (3 až 6 metrov) pri brzdení z rýchlosti 80 km/h. Rozdiel medzi kategóriou A a F môže byť napríklad viac ako 18 metrov!

Vonkajšia hlučnosť: Hlučnosť pneumatiky vypovedá nielen o akustickom komforte jazdy ale aj o zaťažovaní okolia zvukovým smogom. Vonkajší hluk vydávaný pneumatikou sa meria v decibeloch. Tento číselný údaj je zobrazený aj na novom štítku. Okrem toho sú hlukové vlastnosti vyjadrené graficky troma zvukovými vlnami. Čím je ich viac, tým je pneumatika hlučnejšia.

 

 

 

 

 

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.