Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Zodpovedných slovenských motoristov pribúda. Väčšina prezúva sezónne pneumatiky. Preferujú kvalitu a cenu.

10. 3. 2017

• Tri štvrtiny tuzemských motoristov prezúvajú zo zimných pneumatík na letné. Dôvodom je väčšia bezpečnosť, úspora zimných plášťov a výrazne lepšie jazdné vlastnosti.

• Hlavným kritériom voľby pri kúpe pneumatík je kvalita produktu, predchádzajúce dobrá skúsenosť a výhodná cena. Užívatelia nepřehlížejí ani výsledky porovnávacích testov, pri ktorých preferujú predovšetkým brzdný výkon na mokrom povrchu.

• Aktuálne testovanie Autoklubu ČR (www.autoklub.cz) preukázalo, že Barum Bravuris 4x4 sa vyváženým výkonom takmer vyrovnal vlastnostiam drahšie referenčné pneumatiky a odniesol si hodnotenie veľmi dobrý na mokre.

• Plášť Barum Bravuris 4x4 pre vozidlá SUV bol v teste druhý najlepší a zároveň druhý najlacnejší z celého spektra cenovo orientovaných pneumatík. Ideálne tak kombinuje požiadavky českého motoristov.

Zodpovedných slovenských motoristov pribúda. Väčšina prezúva sezónne pneumatiky. Preferujú kvalitu a cenu.

S jarnou sezónou prichádza obvyklé prezúvanie zimných plášťov na letné. Čerstvý prieskum spoločnosti Barum Continental s.r.o. realizovaný agentúrou STEM / MARK preukázal, že českí motoristi sú čím ďalej zodpovednejší. Nielen, že na jeseň obúvajú povinné zimné plášte, ale na jar tiež v troch štvrtinách prípadov prezúvajú späť na letné. Do ich preferencií kvality, ceny a výkonu sa presne triafa letná pneumatika Barum Bravuris 4x4.

Vyššia životná úroveň sa prejavuje nielen stúpajúcim predajom vozidiel, ale aj správaním motoristov v otázke obutie automobilov. Ako ukázal najnovší prieskum, ľudia sa už nesnaží toľko šetriť a jazdiť celý rok na jedných pneumatikách. Vodiči si zvykli na užívanie sezónnych pneumatík a ten, kto na jeseň či jar neprezúva, je vo výraznej menšine.

Informácie, že na zimné plášte na jeseň prezúva 83% respondentov, už dnes toľko neprekvapí. Naopak fakt, že 75% motoristov pravidelne mení na jar zimné pneumatiky za letné, je nezvyčajne pozitívne, žiadny zákon im to totiž nenariaďuje. Ďalších 9% užívateľov potom tiež na jar prezuje. Iba raz sa im pritom stalo, že zimné plášť tzv. Došli cez leto, čo sa neodporúča - najmä kvôli slabému výkonu ojazdené zimné pneumatiky na mokrom povrchu. A práve brzdenie na mokrom povrchu je v hľadáčiku vodičov tým najsledovanejším parametrom v porovnávacích testoch, ktorých výsledky považuje za dôležité polovica opýtaných motoristov.

V poslednom testovaní cenovo orientovaných letných pneumatík pre čím ďalej frekventovanejšie vozy SUV to bol práve plášť Barum Bravuris 4x4, ktorý v rozmere 215/65 R16 H dosiahol najlepší výsledok medzi pneumatikami ekonomického segmentu v vodiči najviac preferovanom ukazovateľmi - brzdenie na mokrom povrchu. V tejto kategórii sa totiž dokázal takmer vyrovnať referenčné pneumatike Firestone Destination HP, ktorá však patrí s priemernou cenou 76 € za kus k tým drahším. Naproti tomu môže Barum Bravuris 4x4 s cenovkou 64 € osloviť viac záujemcov - hľadisko obstarávacej ceny totiž považuje za veľmi dôležité 46% respondentov. Avšak dôkaz, že cena už u Slovákov nehrá hlavnú úlohu, prináša pohľad do kolónky "kvalita", podľa ktorej sa pri výbere novej pneumatiky orientuje 59% väčšina motoristov. V ich vyváženom vzorky boli v rovnomernom pomere žien a mužov najviac zastúpené vekové skupiny 30-44 rokov stredoškolského vzdelania s maturitou z väčšieho mesta na Slovensku.

Výsledky nezávislého prieskumu ukázali, že tuzemský zákazník preferuje kvalitný výrobok za rozumnú cenu. Zároveň sa chová zodpovednejšie než predtým, pretože prezúva nielen na zimu, ako mu velí zákonná povinnosť, ale tiež mení zimné pneumatiky za letné v troch štvrtinách prípadov, a robí tak väčšinou vo svojej vlastnej réžii. Pri hodnotení však nezabúda ani na tradíciu a predchádzajúce skúsenosti, teda aspekty, ktoré pneumatiky Barum opäť vyzdvihujú nad porovnateľnú konkurenciu.


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.