Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Zháňate spoľahlivé zimné pneumatiky? Stavte na Continental WinterContact TS870 a TS870P

3. 8. 2021

Continental je výrobca prémiových pneumatík, ktorý nikdy nespí na vavrínoch a rok čo rok predstavuje nové a vychytanejšie modely. Inými slovami predbehne sám seba.

Technológie idú stále dopredu

To, čo ste od pneumatiky ešte pred 10 rokmi nemohli chcieť ani vo sne, je už dnes samozrejmosťou. A to hlavne vďaka prémiovým výrobcom, ako je napríklad Continental, ktorí investujú do vývoja gumových zmesí a dezénov množstvo peňazí a úsilia. Vďaka tomu vodiči každoročně obúvajú bezpečnejšie, ekonomickejšie a udržateľnejšie pneumatiky.

Vodiči vozov strednej triedy ocenia WinterContact TS 870

WinterContact TS 870 je vylepšeným nástupcom úspešného modelu TS 860, ktorý v prestížnych nezávislých testoch (ADAC) zimných pneumatík nazbieral množstvo ocenení. Rovnako dobre bol na tom aj v súťaži Produkt roka, ktorú usporadúva zrovnávač Heureka. Pneu TS 860 skončili na stupni víťazov.

WinterContact TS 870 je až o 10 % lepší než TS 860

Continental chcel viac a pretvoril dezén, pryžovú zmes i celú konštrukciu super populárneho modelu TS 860. A podarilo sa, WinterContact TS 870 dosahuje v porovnaní so svojím predchodcom ešte lepšie výsledky, má:

  • o 2 % nižší valivý odpor = nižšiu spotrebu paliva,
  • o 3 % kratšiu brzdnú dráhu na ľade,
  • o 5 % lepšiu ovládateľnosť na snehu,
  • o 10 % vyšší kilometrový nájazd = dlhšiu životnosť.

Čo dokážu nové vychytávky TS 870

Kombinácia hlbokých a uzamykateľných 3D lamel tvorí mocnú dvojicu, ktorá sa doslova zahryzne do snehu. Vďaka tomu má WinterContact TS 870 vynikajúcu priľnavosť a stabilitu aj na zasneženej vozovke.

Ruka v ruke s 3D lamelami ide technológia Snow Curve+, ktorá zjednodušene povedané tvorí v dezéne veľký priestor pre zhutnený sneh. Prečo? Pretože väčšiu priľnavosť na snehu ako guma má sneh samotný, preto Snow Curve+ zadržuje v dezénu sneh. Svoj podiel na skrátení brzdnej dráhy má tiež nová gumová zmes Cool Chili.

WinterContact TS 870 P

Pre majiteľov výkonných  vozov a SUV sa hodí  WinterContact TS 870 P

Prémiové zimné pneumatiky WinterContact TS 870 Pnástupcom TS 850 P, ale na rozdiel od nich majú symetrický dezén s výraznými obvodovými drážkami, ktorý pri širších pneumatikách odvádza vodu z dezénu rýchlejšie a zabraňuje vzniku nebezpečného aquaplaningu.

WinterContact TS 870 P je až o 16 % lepší ako jeho predchodca

Continental výsledky svojich inovácií starostlivo testuje a meria, aby vedel, že ide správnou cestou. Pri porovnaní prémiových WinterContact TS 870 P s TS 850 P výrobca nameral krásne čísla:

 

  • 2% zníženie valivého odporu = nižšie náklady na palivo,
  • 4% skrátenie brzdnej dráhy na mokrej vozovke,
  • 8% zlepšenie ochrany proti aquaplaningu,
  • 16% zvýšenie kilometrového nájazdu = dlhšia životnosť, bez problémov na nich zájdete aj 30 000 km.

WinterContact TS 870 P

Rozmery a vychytávky

Nová rada pneumatík ponúka 52 rozmerov pre osobné vozy a SUV s 16 až 21 palcovými ráfikmi, s profilovým číslom 35 až 65 a šírkou 205 až 255 mm. Väčšina modelov bude k dispozícii s ochranou ráfika a s označením XL (vyššia nosnosť), čo deklaruje možné použitie až do rýchlosti  270 km/h.

Pneumatiky majú česko-slovenský pôvod

Pneumatiky Continental, ktoré patria k svetovej špičke, za vami neputujú z druhého konca sveta, ale vyrábajú sa v českých Otrokovicích a v slovenskom Púchove.

Pred nákupom nového obutia si tiež prečítajte, ako vybrať pneumatiky a ušetriť.

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.