Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Veľká cena Singapuru - pretek pätnásty

22. 9. 2016

Testovanie plášťov pre rok 2017 pokračuje v tomto týždni na Paul Ricard s Mercedesom, ktorý bude skúšať mokrú zmes.

Marina Bay, 18. september 2016 – Jazdec Mercedesu Nico Rosberg vyhral Veľkú cenu Singapuru, pri ktorej hneď po incidente na štartovnej čiare vyrazil na trať safety car a ovplyvnil tak stratégie mnohých jazdcov. Singapur je typom preteku, ktorý sa väčšinou vyhráva z "pole position" a tento rok tomu nebolo inak. Rosberg sa ujal vedenia šampionátu.

Traja jazdci využili safety car k predčasnej návšteve boxov. Red Bull bol jediným tímom v top 10, ktorý odštartoval na super mäkkých pneumatikách, zatiaľ čo ostatní jazdci v najlepšej desiatke zvolili rýchlejšiu ultra mäkkú zmes. Napriek tomu, Daniel Ricciardo nebol schopný zajazdiť dlhší prvý stint než jeho najbližší súperi, čím prišiel o teoretickú výhodu odolnejších pneumatík

V záverečnej fáze preteku zvolil Mercedes takú stratégii pneumatík, aby sa Lewis Hamilton dostal pred Ferrari Kimiho Räikkönena a obsadil tak tretie miesto na stupňoch víťazov. Ricciardo prezutie na super mäkkú zmes taktiež odďaľoval; v jednom okamžiku stiahol stratu na Rosberga o tri sekundy na okruh, čím urobil finále preteku omnoho napínavejším. Napriek tomu, pilot Mercedesu sa skalopevne držal svojej stratégie dvoch zastávok a prišiel si po víťazstvo.

Sebastian Vettel odštartoval z posledného miesta a za pomoci stratégie mäkká-ultra mäkká-ultra mäkká a prišiel do cieľa piaty. Inú alternatívnu stratégiu pomocou mäkkých pneumatík zvolil Sergio Perez z tímu Force India. Mexičan odštartoval pretek na ultra mäkkej zmesi, ale po výjazde safety car prezul na mäkké pneumatiky a následne prezúval ešte jedenkrát, opäť na mäkké. Skončil na bodovanej pozícii.

Tento týždeň 21. – 22. septembra pokračuje Pirelli s testovaním mokrých pneumatík pre rok 2017 na francúzskom okruhu Paul Ricard za účasti Mercedesu a jeho upraveného vozidla, ktoré bude simulovať predpisy pre budúci rok.

Paul Hembery, šéf motoršportu Pirelli: „Singapur potvrdil svoj status najťažšieho preteku sezóny, ako z pohľadu jazdcov a vozidiel, tak aj z pohľadu pneumatík. Po nočnej búrke sme pozorovali neobvyklý vývoj teplôt na trati. Od začiatku preteku sme videli niekoľko rôznych stratégií, ktorých prostredníctvom sa tímy snažili bojovať o stupne víťazov. Jedným z vrcholov preteku bol postup Sebastiana Vettela štartovným poľom z posledného miesta, k čomu mu pomohla odvážna stratégia. Na samom konci preteku vygradovalo súperenie taktík s dvoma a troma zastávkami.“

Fakty: Pre tento pretek na 61 kôl sme predpovedali, že víťazná stratégia o troch zastávkach by mohla byť teoreticky tou najrýchlejšou, ale Nico Rosberg prezúval iba dvakrát; odštartoval na ultra mäkkých, v 16. kole obul opäľ ultra mäkké a v 34. kole prešiel na mäkké pneumatiky

Pre viac informácií navštívte, prosím, naše úplne nové webové stránky, ktoré sú pravidelne aktualizované. Tu nájdete detailné správy, novinky a recenzie:
http://www.pirelli.com/global/en-ww/singapore-2016-race

                                                                                    


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.