Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Veľká cena Maďarska – pretek jedenásty

26. 7. 2016

Hungaroring, 24. júla 2016 – Behom preteku na Veľkej cene Maďarska vrcholila teplota trati až na 54°C, čo bola v priebehu tohtoročnej sezóny najvyššia nameraná hodnota.
Väčšina pilotov odštartovala na super mäkkej zmesi, následne sa prezúvalo na mäkkú zmes. Najlepšie umiestenie s alternatívnou stratégiou dosiahol pilot Ferrari Kimi Räikkönen, ktorý začínal na mäkkej zmesi, aby ďalšie dva stinty odjazdil na super mäkkých pneumatikách, vďaka ktorým bol o sekundu rýchlejší. Do cieľa prišiel na šiestom mieste.
Pretek vyhral Lewis Hamilton na Mercedese, štartujúci z druhého miesta. Vedenie, ktoré získal v úvode preteku, si udržal až do cieľa a to napriek dobiehajúcemu Rosbergovi, ktorý bol chvíľami menej než jednu sekundu za ním. Rovnako tesná bitka sa odohrávala medzi Ricciardom a Vettelom. Tretím v cieli bol nakoniec pilot Red Bullu.

Paul Hembery, šéf motoršportu Pirelli: „Po sobotnom prívalovom daždi panovali v nedeľu na Hungaroringu vysoké teploty. Takú vysokú teplotu asfaltu sme behom tohtoročnej sezóny zatiaľ nezaznamenali. Z premočenej kvalifikácie si piloti odviezli málo opotrebované pneumatiky z ktorých, za očakávaného predpokladu dvoch zastávok, behom preteku vyťažili maximum. Pozoruhodný bol súboj medzi Red Bullom a Ferrari, keď každý z týchto tímov zvolil úplne odlišný prístup k stratégii. Výsledkom bola napätie až do posledného kola preteku.“

Fakty: Predpovedali sme víťaznú stratégiu dvoch zastávok, čo sa nakoniec potvrdilo. Počítali sme so štartom na super mäkkej zmesi, v 12. a 41. kole potom prechod na mäkkú zmes. Hamilton šiel však ďalej, než ako sme predpokladali, keď prvú zastávku urobil až v 21. kole a druhú v 46. kole. Určite mu pomohla kvalifikácia odohrávajúca sa za mokra, behom ktorej až tak veľmi neopotreboval super mäkké pneumatiky.

Pre viac informácií navštívte prosím naše úplne nové webové stránky, ktoré sú pravidelne aktualizované. Tu nájdete detailné správy, novinky a recenzie:
http://www.pirelli.com/global/en-ww/hungary-2016-race

 

                                                                                     


 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.