Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Veľká cena Bahrajnu - pretek druhý

4. 4. 2016

As-Sachír, 03. 4. 2016 – Dva preteky, dve výhry, taká je bilancia pilota Mercedesu Nica Rosberga v sezóne 2016. V Bahrajne zvolil stratégiu s tromi zastávkami, kedy striedal super mäkkú zmes s mäkkou zmesou. Identickú stratégiu použil aj pilot Ferrari Kimi Räikkönen, ktorý skončil v cieli druhý. Lewis Hamilton skončil tretí, pre druhý stint zvolil strednú zmes. V najlepšej desiatke by sme napočítali deväť rôznych stratégií vrátane stratégie Felipeho Massy, ktorý so svojim Williamsom zašiel do boxov iba dvakrát.

Paul Hembery, šéf motoršportu Pirelli: „Máme za sebou ešte len druhý pretek sezóny 2016 s novými predpismi a už teraz vidíme veľké množstvo stratégií v celom štartovnom poli. Naše očakávania sa naplnili aj tento víkend. Taktizovanie s pneumatikami začalo už v kvalifikácii, ako sme videli napríklad u Romaina Grosjeana, ktorý vyťažil maximum zo svojej východiskovej pozície, aby získal viac bodov. Nico Rosberg a Kimi Räikkönen skončili v cieli s desať sekundovým rozdielom, napriek tomu že použili rovnakú stratégiu. Felipe Massa predviedol, ako sa vie prispôsobiť strednej zmesi, keď dokončil preteky s dvoma zastávkami napriek vysokému opotrebeniu pneumatík, ktoré je pre trať v As-Sachíru charakteristické.“

Fakty : Ako najrýchlejšiu sme predpovedali stratégiu s tromi zastávkami, v ktorej sa odštartuje na super mäkkej zmesi, následne sa v 14., 29. a 43. kole prezúva na mäkkú zmes. Rosberg zašiel do boxov v 13., 30. a 39. kole, začínal na super mäkkej zmesi a pri druhej zastávke sa k nej na jeden stint vrátil.


Pre viac informácií navštívte naše celkom nové webové stránky, ktoré sú pravidelne aktualizované. Tu nájdete detailné správy, novinky a recenzie:
http://www.pirelli.com/global/en-ww/bahrain-2016-race

                                                                                        


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.