Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

V prvom teste Autobild, letné pneumatiky, víťazí Continental

27. 3. 2017

Nemecký magazín Autobild priniesol prvé tohtoročné testy letných pneumatík, tentoraz v rozmere 225/50 R17, ktorý obúvajú napríklad vozidlá Škoda Octavia / Yeti, Ford Galaxy / S-MAX, Peugeot 3008, Audi A5 alebo BMW X1. Zároveň uplatnil svoju tradičnú metodiku: zmeral brzdnú dráhu 52 rôznych dezénov a najlepších 20 podrobí v najbližších dňoch ďalšiemu testovaniu.

Prvú priečku drží Continental PremiumContact 6, medzi TOP 20 sa pomerne nečakane dostali aj značky ako Falken, Uniroyal a Fulda. Až na jednu výnimku však ide o známe a ďalšími testami preverené pneumatiky.

Aj keď je brzdná dráha v klasických testoch len jedným ukazovateľom z mnohých, poskytuje maximálne objektívny a najdôležitejší údaj zo všetkých. Je jasné, že prémioví výrobcovia potom k vynikajúcemu brzdnému výkonu pridajú oproti konkurencii aj dlhšiu životnosť alebo lepšiu odolnosť voči aquaplaningu. Pneumatiky brzdili z rýchlosti 80 km / hod na mokre a zo 100 km / hod na suchu. Rozdiel medzi pneumatikami v TOP 20 potom bol až 6 m na mokrom povrchu a 3 m na suchu. "

Súčet brzdných dráh najlepšieho Continentalu je 69,9 m. U najhoršieho dezénu zo všetkých - Autogrip Grip200 sa toto číslo zastavilo na 88,7 m. Rozdiel je neuveriteľných 18,8 m, teda viac ako 6 priechodov pre chodcov. Medzi plášťami s najhoršími výsledkami možno nájsť aj "obvyklé podozrivé" - pneumatiky Achilles, Zeetex, Goform, Tristar alebo Formula, kedy je dôležité pred týmito nepreverenými značkami varovať.

Medzi najlepších 20 sa síce nedostal, napriek tomu podal očakávané výsledky a umiestnil sa v strede poľa. Hovoríme o najobľúbenejšom českom letnom dezéne: Barum Bravuris 3HM s brzdnou dráhou celkom 79,7 m (za mokra: 42,1 m + na suchu: 37,6 m). Ak by komukoľvek pripadal taký výsledok zlý, môžeme sa domnievať, že by v menšom rozmere (15 a 16 palcov) dopadol lepšie. Spolu s českou značkou sa v strede poľa (odporúčame s výhradami) umiestnili tiež BF Goodrich G-Grip, Nexen N'Fera SU1 alebo General Altimax Sport. Pri jazde na týchto pneumatikách platí, že by motoristi mali mať dlhšiu brzdnú dráhu neustále na vedomí.

V úvode padla zmienka o tom, že najmenší súčet brzdných dráh má Continental PremiumContact 6. Na suchu však najviac boduje Pirelli P7 Cinturato Blue, na mokre dominujú Bridgestone Turanza T001. Continental preto vyhráva predovšetkým vďaka vyrovnaným výkonom bez ohľadu na disciplínu. Pokiaľ je pre niekoho cena tým najzásadnejším parametrom, môže si vybrať aj medzi TOP 20 pneumatikami. Zaujímavou voľbu môže predstavovať Hankoook Ventus Prime3 K125, ktorý má podobné výkony ako víťaz. Aj keď by sme v tomto prípade radšej počkali na ďalší test a väčší počet disciplín, kde spravidla viac bodujú prémioví výrobcovia.


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.