Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Tlačová správa Hankook

3. 5. 2016

Svojou novou značkou "Laufenn" výrobca pneumatík Hankook oslovuje praktické potreby zákazníkov v podobe širokej škály produktov, splňujúcich rozmanité požiadavky motoristov na Európskom kontinente, ktorí venujú svoju pozornosť predovšetkým obstarávacej cene. Pod novou značkou výrobca pripravil na leto prvú produktovú sériu s tromi rôznymi dezénmi. Prvý dezén je určený na výkon pod názvom Laufenn S FIT EQ, druhý Laufenn G FIT EQ je pre komfortné cestovanie a posledným dezénom je Laufenn X FIT VAN, ktorý je určený pre ľahké nákladné automobily.


Neu-Isenburg, Nemecko, 20. apríl 2016 – Výrobca prémiových pneumatík Hankook začína v Európe dodávať pneumatiky produktovej série značky "Laufenn", ktorú nedávno uviedol na medzinárodné trhy. Medzi prvými produktmi sú letné pneumatiky určené pre osobné vozidlá a vozidlá typu SUV. Sériu "Laufenn" tvoria vysoko kvalitné produkty, splňujúce požiadavky spotrebiteľov, zameraných na hodnotu, kvalitu a štýlové prevedenie produktu. Tri nové letné pneumatiky sú výsledkom vývoja, zameraného predovšetkým na uspokojenie potrieb regionálnych trhov podľa poveternostných podmienok na vozovkách, s cieľom uspokojiť požiadavky náročnejších spotrebiteľov s dobrým povedomím o nadobúdacej cene. Veľmi dobre prepracované produktové portfólio vysoko kvalitných produktov uspokojí zaiste širokú škálu potrieb vyplývajúcich z rozmanitých štýlov života každého užívateľa zvlášť.

Pneumatika Laufenn S FIT EQ
- je určená pre segment spotrebiteľov, zameraných predovšetkým na výkon jazdy. Do pneumatiky je integrované moderné prevedenie dezénu behúňa. Jedná sa o kombináciu štyroch rovných hlavných drážok a usporiadanie blokov behúňa v smere jazdy, čo sa prejavuje vysoko účinnou prevenciou proti akvaplaningu. Drážky, uľahčujúce odvod vody, ako i vysoko výkonný polymérový behúň sú prínosom pre lepšie brzdenie na mokrej vozovke a pre manipulačné vlastnosti pneumatiky. Asymetrické prevedenie behúňa predstavuje okrem toho výkonnostnú optimalizáciu pneumatiky Laufenn S FIT EQ ohľadne výbornej stability a vynikajúcich manipulačných vlastností na suchej vozovke, a to vďaka aplikovaným výstuhám, umožňujúcim vyšší stupeň tuhosti bloku. Aplikácia rovného pevného rebra behúňa na vonkajšej hrane ramena zvyšuje horizontálnu stabilitu a súčasne je prínosom pre nižší stupeň hlučnosti pri jazde na vozovke. Ďalej je nutné spomenúť prehnutý krajový pás, integrovaný medzi 2 pásy behúňa, ktorý možno jednoznačne považovať za prínos pre efektívnejšie jazdné vlastnosti pri vysokých rýchlostiach.


Pneumatika Laufenn G FIT EQ 
- je určená predovšetkým pre kompaktné vozidlá a je výsledkom vývoja zameraného na integráciu 4-rebrového prevedenia behúňa so zárezmi na strednom rebre, vykazujúca optimalizovanú hĺbku, čo sa prejavuje pozitívne v podobe jemnej a tichej jazdy na rôznych typoch vozovky. Tieto zárezy, aplikované predovšetkým na strednom rebre, umožňujú rýchlejší odvod vody a spoločne s drážkami, aplikovanými na blokoch vnútorného ramena po celom jeho obvode, zvyšujú výkon pri jazde na mokrej vozovke. Špeciálna základna vrstva, aplikovaná pod behúň je prínosom pre zníženie valivého odporu pneumatiky Laufenn G FIT EQ, čo sa prejavuje veľmi nízkou spotrebou paliva. Optimalizované kontúry pneumatiky sa prejavujú v rovnomernejšom opotrebovávaní vďaka vyrovnanejšiemu rozptylu pôsobiacej hmotnosti vozidla po celej šírke dezénu. Spoločne s aplikáciou zloženia hybridného behúňa je pneumatika Laufen G FIT EQ schopná dosahovať dlhšiu životnosť, zatiaľ čo aplikácia blokov behúňa s premenlivou tuhosťou zaisťuje minimálne vibrácie a nízku hladinu hlučnosti, čo sa celkovo prejavuje komfortnejším stupňom jazdy.

Značka Laufenn má byť dostupná pre širokú škálu vozidiel. Z tohto dôvodu vznikol produkt, špecializovaný pre úžitkové vozidlá - pneumatika X FIT VAN.

Pneumatika X FIT VAN
- umožňuje bezpečnejšiu a stabilnejšiu jazdu s celkovo dlhšou životnosťou, a to vďaka aplikovanej špeciálnej gumovej zmesi, ktorá sa prejavuje pozitívne pri dosiahnutí vyššieho stupňa konštrukčnej stability. Spoločne s prevedením dvojvrstvovej karkasy a aplikáciou vystuženého krycieho pásu dochádza k zvýšeniu stability, čo je nevyhnutné, aby pneumatika poskytovala čo najväčšiu kontaktnú plochu s vozovkou tiež v prípade vozidiel s vyššou prepravovanou hmotnosťou. Spoločne s aplikáciou špeciálnej zmesi behúňa pneumatika X FIT Van dosahuje lepší kilometrový výkon a nižšiu spotrebu paliva. Stredné rebro pneumatiky je vybavené 3D pozdĺžnymi drážkami a blokmi s 3D hranami, čo sa prejavuje pozitívne lepšou trakciou a vyšším brzdným výkonom ako na mokrej, tak aj na suchej vozovke, bez toho aby dochádzalo k negatívnemu ovplyvneniu tuhosti blokov behúňa. Zárezy na strednom rebre znižujú tiež posuvy blokov za jazdy na minimum, čo sa prejavuje vynikajúcou mierou stability pri jazde v zákrutách.

zdroj : Hankook


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.