Zatvoriť
Možnosť objednať sa do servisu online
Objednať sa online
Menu
Produkty a služby

Tlačová správa Continental

28. 10. 2016


• Pneumatiky WinterContact ™ TS 860 zvyšujú bezpečnosť jazdy vďaka novým technológiám Cool Chili™, Liquid Layer Drainage™ a Snow Curve+
• Dosahujú ešte lepší brzdný výkon, než mali ich predchodkyne
• Teraz je možné využiť službu ContiGarant, ktorá sľubuje nárok na vrátenie 100 % z nákupnej ceny pneumatík

Bratislava, 25. októbra 2016 - Popredný výrobca pneumatík, spoločnosť Continental, uvádza na slovenský trh úplne nový model zimných pneumatík pre osobné vozidlá - WinterContact™ TS 860. Pri vývoji spoločnosť využila najmodernejšie technológie, vďaka ktorým pneumatiky dosahujú mimoriadny brzdný výkon na mokrom, zasneženom aj zľadovatenom povrchu. Vozidlo obuté do pneumatík WinterContact™ TS 860 sa tak stáva v zimných mesiacoch lepšie ovládateľným a bezpečnejším. K najnovšiemu modelu pneumatík navyše spoločnosť ponúka garančný program ContiGarant.

WinterContact™ TS 860 je najnovší model zimných pneumatík od spoločnosti Continental. Rovnako ako jeho predchodcovia dosahuje vo výkonnostných testoch skvelé výsledky, a to najmä vďaka využitiu moderných technológií, ktoré zlepšujú jazdné vlastnosti a zvyšujú tak bezpečnosť jazdy. Behúňová zmes Cool Chili™ obsahuje vysoký podiel siliky, zaisťujúcej excelentnú priľnavosť na mokrom povrchu. Súčasťou zmesi je tiež špeciálna živica, ktorá udržuje behúň plášťa veľmi flexibilný a zvyšuje brzdný výkon na mokrej či zasneženej vozovke.
 

Počas brzdenia na ľade vzniká vodný film, znižujúci kontaktnú plochu pneumatiky s vozovkou, čím sa zhoršuje brzdný výkon. Technológia Liquid Layer Drainage™ pomocou vertikálnych kapilár a horizontálnych kanálikov zaisťuje "stieračový efekt" odstraňujúci tento film, čím napomáha k skráteniu brzdnej dráhy na namrznutých či zľadovatených vozovkách. U pneumatík WinterContact™ TS 860 sú v rámci technológie Snow Curve+ na bokoch priečnych drážok prvýkrát použité zárezy vytvárajúce 3D štruktúru, ktoré posilňujú vzájomné prepojenie pneumatiky so snehom na povrchu vozovky. Práve vďaka dodatočným adhéznym zárezom v bočných stenách drážok je zvýšená stabilita jazdy na zasnežených vozovkách.

Spoločnosť Continental navyše teraz ponúka garančný program ContiGarant. ContiGarant je rozšírená záruka platná od 1. septembra 2016 pre majiteľov osobných, SUV a 4x4 pneumatík značky Continental, ktoré zakúpili a obuli u vybraných predajcov a vo vybraných servisoch. Garancia sa môže uplatniť do minimálnej zostatkovej hĺbky dezénu 4 mm pri letných aj zimných plášťoch. Zákazník sa tromi jednoduchými krokmi môže zaregistrovať na www.contigarant.sk. V prípade neopraviteľného poškodenia pneumatík táto služba garantuje, pri dodržaní stanovených podmienok, vrátenie plnej nákupnej ceny spotrebiteľovi. Ide napríklad o poškodenia ako sú roztrhnutie bočnice o cudzí predmet, poškodenie o obrubník, prepichnutie väčšieho priemeru či prerazenie pneumatiky. ContiGarant je možné uplatniť počas 12 mesiacov od dátumu prvého obutia pneumatiky na vozidlo spotrebiteľa.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Continental AG
Spoločnosť Continental sa zaoberá vývojom inteligentných technológií pre prepravu osôb aj tovaru. Medzinárodný výrobca pneumatík, dodávateľ pre automobilový priemysel a priemyslový spoločník ponúka vždy spoľahlivé, bezpečné, pohodlné a dostupné riešenia podľa požiadaviek svojich partnerov a klientov. Päť divízií spoločnosti – Podvozky & Bezpečnosť, Interiéry, Motory, Pneumatiky a ContiTech – predbežne dosiahlo v roku 2014 obratu vo výške 34,5 miliárd eur a v súčasnosti zamestnáva viac ako 205 000 zamestnancov v 49 krajinách sveta. Ako výrobca brzdových systémov, systémov a komponentov pre pohony a podvozky, prístrojových dosiek, riešení infotainmentu, elektroniky vozu, pneumatík a technických elastomérov prispieva Continental k väčšej bezpečnosti a globálnej ochrane životného prostredia. Continental je navyše kompetentným partnerom v sieťovej automobilovej komunikácii. Continental AG je v Českej republike zastúpený výrobnými a predajnými jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Otrokoviciach a Trutnove. Slovenskú republiku zastupujú výrobné závody Púchov, Zvolen, Partizánske a Dolné Vestenice. Celkom v Česku a na Slovensku koncern Continental AG zamestnáva približne 16 000 pracovníkov. V rámci slovenského trhu patria do portfólia spoločnosti Continental Barum s.r.o. pneumatiky Matador, Continental, Barum, Uniroyal, Semperit a General Tire.

Kontakty pre médiá :
AMI Communications                                                Continental Barum s.r.o.
Lucia Čekovská                                                       
Zdeněk Novák
Account Executive Marketing                                  Communication Manager
Email: lucia.cekovska@amic.sk                                Email: zdenek02.novak@continental.cz
Tel.: (+421) 2 524 985 49                                         Tel.: (+00420) 577 513 28

Odkazy
http://www.continental.sk
Online databáza pre médiá:  http://mediacenter.conti-online.com; http://contimediacenter.cz


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.