Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Continental už aj na elektromobiloch-6 z 10 výrobcov si už vybralo

22. 7. 2021

Technologický líder vo svete pneumatík tento rok oslavuje svoje 150. výročie. Continental však nespúšťa nohu z plynu a históriu plnú inovácií oslavuje, ako inak, ďalším pokrokom. Stal sa totiž oficiálnym dodávateľom prvej výbavy pre elektrické vozidlá už šiestich svetoznámych značiek ako Tesla, Mercedes-Benz, Wolkswagen, BYD a ďalších.

K úspechu vedie kľukatá cesta

Hoci sa môže zdať, že získavať čoraz väčší podiel na trhu pneumatík pre elektromobily je pre velikána ako Continental samozrejmosťou, vyhovieť požiadavkám elektromobility nie je jednoduché. Vyžaduje si to neustále dobíjanie sa technologickými znalosťami a trpezlivosťou.

Zanedbateľné nie je ani neustále zlepšovanie kvality výrobkov, individuálnych konfigurácií či odbornej produktovej stratégie. Na testovacej trati pritom Continental neobchádza ani životné prostredie. A ako to zhrnul sám vývojár spoločnosti Andreas Schlenke, aktuálne existujúce portfólio je reálne výsledkom už viac než 10 rokov kontinuálneho rozvoja.


pneumatiky Continental
Fakt, že Continental poskytuje pneumatiky pre viac než 40 % elektrických modelov z Európy a stále svoj podiel na trhu zvyšuje, je teda zaslúžená odmena za desaťročia tvrdej práce a technologického vývoja.

Umenie zdokonaľovať viacero aspektov naraz

Tím konštruktérov medzi prekážkami zbytočne nekľučkuje, ale dbá o to, aby vylepšoval viacero dimenzií súčasne, a nie jednu na úkor druhej. „Vývoj pneumatík je vždy technickým konfliktom cieľov – napríklad vysoký valivý odpor môže viesť k zvýšeniu úrovne bezpečnosti, ale aj vyššej spotrebe energie,“ pokračuje Schlenke.

Continental sa preto usiluje o vytvorenie ideálnej rovnováhy medzi všetkými faktormi. Výsledkom sú cenovo dostupné pneumatiky s precízne optimalizovaným valivým odporom s dôrazom na efektívnu, bezpečnú či tichú jazdu zároveň. Nečudo, že ich schvaľuje až 8 z 15 najpreferovanejších elektrických vozidiel a dodávok v Európe.

Obuť si pneumatiky Continental môžete aj vy

Spoločnosť vyniká širokou škálou produktov s rôznymi technológiami s ohľadom na požiadavky a typ elektromobilu. Ak ste majiteľom vozidla, ktoré nebolo z výroby vybavené pneumatikami Continental, zúfať nemusíte. Letné, zimné či celoročné pneumatiky ponúkajú takmer pre každý model.

Efektívnu jazdu s valivým odporom menším o 15 % v porovnaní s predchodkyňou, s predĺženým dojazdom a nízkou spotrebou energie zaručí napríklad pneumatika EcoContact 6 s gumovou zmesou Green Chili 2.0 s prírodným kaučukom. Vyššie triedy si však potrpia aj na vlastnosti ako presné riadenie, handling a bezpečnosť pri rýchlej jazde. Inžinierom sa podarilo dosiahnuť dokonalý balans medzi účinnosťou, športom a komfortom prostredníctvom pneumatík PremiumContact 6. Výkonnejšie vozidlá zase vyžadujú stabilitu, presnosť a brzdné vlastnosti pneumatík SportContact 6.


pneumatiky Continental
Elektromobil Polestar 2 na pneumatikách Continental SportContact 6.

Majiteľov elektromobilov, ktorí si dajú záležať na extra tichej jazde, poteší aj technológia absorbujúca vibrácie z vozovky ContiSilent. Bola vyvinutá pre luxusnejšie vozidlá s maximálnou úrovňou komfortu. A keďže motor elektromobilov prakticky nevydáva žiadny zvuk, prostredníctvom špeciálnej penovej vrstvy toto božské ticho v interiéri nebude rušiť ani hluk z odvaľujúcich sa kolies.

Tak čo, skúsite s nami niektorý z radov Continental pneumatík aj vy?

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.