Zatvoriť
Využite možnosť lacno nakúpiť
Výpredaj
Menu
Produkty a služby

Michelin späť v Moto GP

5. 4. 2016

V Novemberi 2015 znamenal pre Michelin oficiálny návrat do paddocku MotoGP , sedem rokov po jeho odchode z Grand Prix scény. Oficiálny dodávateľ pneumatík šampionátu, francúzsky výrobca Michelin predviedol prvé otvorené testovacie stretnutie so všetkými jazdcami kráľovskej triedy , vrátane novo korunovaného majstra sveta Jorgeho Lorenza.Jedna z najväčších zaujímavostí, ktorá bola vidieť na dráhe, bola pneumatika Michelin do vlhka (intermediate), ktorá sa vracia späť do série. Tie budú vhodné práve do podmienok, kedy nie je ešte tak sucho, aby bolo možné použiť slicky, ale nie je zasa tak mokro alebo už neprší, aby mohli pretekári obuť pneumatiky na mokro. Tieto pneumatiky do vlhkých podmienok sú skorej tvrdšie, ako tie mokré.

Čo sa týka slickov, tak bude mať Michelin mäkké a tvrdé zmesi, o ktorých sú presvedčení, že ponúknu jazdcom dlhú životnosť a konzistentný výkon, aby sa zabránilo akýmkoľvek problémom pri opotrebení pneumatík počas pretekov.

"FIRST TIMED" porovnanie...
Na konci dvoch testovacích dní, sa Marc Marquez objavil v hornej časti tabuľky časov, pred Suzuki z Maverick Viñales a Hondou tímového kolegu Dani Pedrosa.


Vzdať sa včas, aby získali čas...
Môžu byť mierne za svojimy súpermi z hľadiska skúseností s pneumatikami Michelin, ale jazdci Yamaha nie sú žiadne netýkavky. "Za posledný rok sme pracovali s technikmi Michelin menej než ostatní" vysvetluje Valentino Rossi. "[Jorge] Lorenzo a ja sme boli zameraní predovšetkým na našu titulnú bitku, čo znamená, že sme neboli schopní venovaľ toľko času na testovanie a rozvoj nových pneumatík. Teraz si však môžeme dať za úlohu našu plnú pozornosť testovaniu. " Pravdu povediac práca pre jazdcov MotoGP len teraz začína. "Sme len na začiatku fázy vývoja," potvrzuje Nicolas Goubert, muž zodpovedný za moto závodnú činnosť Michelinu. "Inžinieni potrebujú upraviť kolesá a jazdci musia prispôsobiť svoj jazdný štýl, aby vyhovoval vlastnostiam našich pneumatík a z našej strany, musíme urobiť všetko čo je v našich silách, aby podmienky vyhovovali ich potrebám. Stále máme pred sebou tucet testovacích dní s cieľom pripraviť sa na prvú Veľkú cenu v roku 2016 v Katare. " Dobrou správou je, že veľa pretekárov bolo okamžite unesených kvalitami pneumatík Michelin. "Na prednú pneumatiku si treba trochu zvyknúť," poznamenáva Viñales ", ale zadná má fantastickú priľnavosť, ktorá podporuje prudké akcelerácie."

Mladá hviezda Maverick Viñales zo Suzuki ponúkol nadšené recenzie na zadnú pneumatiku Michelin.
Po mimoriadne horúcom súboji s jeho Yamaha tímovým kolegom Jorge Lorenzom, Valentino Rossi pripúšťa, že absolvoval málo času na trati na pneumatikách Michelin - a teda má aj málo referenčných bodov.

zdroj : Michelin


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.