Zatvoriť
Možnosť objednať sa do servisu online
Objednať sa online
Menu
Produkty a služby

Michelin a Dakar

11. 5. 2015

Skupina Michelin Group sa pravidelne zúčastňuje Dakaru od roku 1982 (v rokoch 2008 až 2012 prostredníctvom svojej značky BFGoodrich - špecialistu v oblasti off-roadových pneumatík) a je to pretek, ktorý má pre francúzskeho výrobcu zvláštny význam.  Michelin a Dakar zdieľajú rovnaké hodnoty, ktoré vykryštalizovali do trojročného partnerstva medzi skupinou Michelin Group a organizátorom závodu Amaury Sport Organisation (ASO). Táto zmluva vyprší v roku 2015 a už teraz prebiehajú diskusie oboch strán o predĺžení tejto úspešnej spolupráce.

Michelin ponúka svojim partnerom na Dakare 2015 komplexnú radu pneumatík pre automobily, motorky a nákladné vozidlá. V tomto roku francúzsky výrobca pneumatík dokonca vyvinul na mieru šitú extra veľkú pneumatiku (rozmer: 37/12.5-17) MICHELIN D15 pre nový Peugeot 2008 DKRs.

Dakar predstavuje pre Michelin príležitosť demonštrovať skutočnosť, že všetky pneumatiky spoločnosti Michelin v sebe spájajú rôzne druhy silných stránok v najlepšie možnej miere vďaka koncepcii MICHELIN Total Performance.

Všetky pneumatiky Michelin sú mimoriadne univerzálne a táto vlastnosť je skutočne nepostrádateľná, pretože  každá pneumatika musí byť schopná podať maximálny výkon na rôznych typoch povrchov, čo dokonale ilustruje mimoriadne vlastnosti tejto extrémnej súťaže:
Hladké trate -  umožňujú dosahovať vysoké rýchlosti a často sú spojené tiež s vysokými teplotami, vďaka ktorým sa dostáva do centra pozornosti tiež odolnosť pneumatiky.
Sekcie s drsným povrchom - vytvárajú významný stres a dopady na pneumatiky, a tým je  následne vyžadovaná veľká pevnosť zmesi a kostry.
Piesok -  kladie dôraz na bezchybný záber, kedy kostra a behúň musia byť často schopné fungovať pri nízkom tlaku v pneumatike.

Pretekári si budú musieť poradiť s týmito tromi rozdielnymi situáciami prostredníctvom jedného typu pneumatiky, čo znamená, že pre Dakar je zásadné mať k dispozícii riešenie, ktoré je schopné takéhoto univerzálneho výkonu.

http://www.dakar.com/dakar/2015/us/route.html
https://www.youtube.com/watch?v=3ZZ2mcltT0g&spfreload=1


 

 

 

 


Vyberte preferovanú predajňu
Zatvoriť
Zatvoriť

Chcete si rezervovať termín na sezónne prezutie? Kliknite na REZERVÁCIU.